• BITCOIN/TL
  2146917,604
  % 7,38
 • ETHEREUM/TL
  117466
  % 7,34
 • RIPPLE/TL
  20.46
  % 3,18
 • BITCOIN CASH/TL
  14269.04,539
  % -0,64
 • LITECOIN/TL
  2835.09
  % 0,15
 • BNB/TL
  13344.72
  % 2,32
 • EOS/TL
  35.04
  % 3,49
 • TETHER/TL
  31.63
  % 0,56

Bitcoin’deki Yükselişin Arkasında Kim Var?

Bitcoin’deki Yükselişin Arkasında Kim Var?

Haziran ayında beklenen artışı göstermeyen Bitcoin, son birkaç günde yaşadığı yükselişle Bitcoin yatırımcılarını sevindirirken akıllarda da soru işareti bıraktı. Her şey sabit ve stabil giderken son birkaç gündür yaşanan bu yükseliş bazı analizcilerin ilgisini çekti. Konu hakkında fikir yürüten bazı analizciler, gerçekleşen bu durumu Amerika piyasalarına bağladı.

Amerika piyasalarında yaşanan genel düşüş ve Çin ile yaşadığı ekonomik problemlerden dolayı Bitcoin yükselişe geçti. Özellikle Çin ile karşılıklı ekonomik yaptırımların uygulanması, Amerikan dolarının değer kaybetmesine ve buna paralel olarak Bitcoin’in değer kazanmasına sebep oldu.

Bitcoin, dolar karşısında değer kazandı

ABD doları 2019 itibariyle Bitcoin karşısında eski üstünlüğünü kurmakta başarılı olamadı. Bu durumda en çok kripto para piyasasına yaradı. Çünkü Bitcoin’in değer kazanması sebebiyle diğer altcoinlerde bu durumdan oldukça olumlu etkilendi. Kripto para piyasasının değer kazanmasındaki etkili faktörler arasında Bitcoin’in değer kazanması da yer alıyor.
ABD ile Çin arasında yaşanan ekonomik savaş en çok kripto para piyasasına yaradı. Dolar ve Yuan, yaşanan bu ticari savaş ve ambargolardan dolayı oldukça yıprandılar. Kripto para analizcileri de Bitcoin’in son zamanlarda değer kazanmasını yaşanan bu duruma bağladı. Her iki ülke arasında yaşanan bu ticari ambargolar sürdüğü müddetçe Bitcoin’inde bu ciddi yükselişini sürdüreceği öngörülüyor. Bitcoin son bir hafta içerisinde ciddi bir yükseliş yaşayarak 9300 dolara kadar yükselmeyi başardı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ