• BITCOIN
  443894,427
  % 1,79
 • ETHEREUM
  30534
  % 2,08
 • RIPPLE
  7.74
  % -0,19
 • BITCOIN CASH
  2532.45,362
  % -0,71
 • LITECOIN
  1751.26
  % -1,82
 • BNB
  5853.76
  % 0,41
 • EOS
  20.58
  % -0,84
 • TETHER
  18.85
  % 0,12

Bitcoin’deki Bu Fraktal Aralık Ayında %100’lük Bir Artışı Tetikleyebilir

Bitcoin’deki Bu Fraktal Aralık Ayında %100’lük Bir Artışı Tetikleyebilir

60.000 $, 56.800 $ ve 54.000 $ , piyasayı panik moduna sokan ve tüccarlar arasında neredeyse tahribat yaratan Bitcoin için çok önemli fiyat seviyeleri olmuştur. BTC yukarıda belirtilen fiyat seviyelerinin altına her düştüğünde, “dipten al”, “Kara Cuma indirimi” ve hızlı bir geri dönüşü öngören bu tür diğer olumlu duyguları ortaya çıktı, ancak her defasında düşüş devam etti.

Piyasada Korku Hakim 

Bitcoin yazı yazılırken 54.366$’da salınırken, fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %20 aşağıda, ancak piyasa 27 Kasım’da 43.000$ seviyesinden bu yana ilk kez “aşırı korku”ya yeniden girdi. 

BTC’nin tek bir günde 6.000 $ düşmesi korku ve açgözlülük Endeksini olumsuz etkiledi, çünkü puan aynı anda yarıdan fazla düştü. Bununla birlikte, yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 54 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde stabilize olurken, gösterge ‘aşırı korku’dan ‘korku’ bölgesine dönmüştü. Özellikle, Bitcoin’in spot fiyatı en son aynı fiyat seviyelerindeyken Korku ve Açgözlülük endeksi “aşırı açgözlülüğü” ölçtü. 

Ayrıca, günlük grafikte Bitcoin fiyatı ve RSI, 10 Kasım’dan bu yana daha düşük seviyelere ulaşan bir düşüş trendi içinde. Ancak, fiyat düşüşüne rağmen fonlama oranlarının hala pozitif olması, piyasanın henüz gerçekleşmemiş gibi görünen hızlı bir toparlanma beklediğini gösterdi. 

Peki, BTC ne yapıyor?

Şimdilik, Bitcoin için kaldıraç oranı, BTC’nin yeni bir ATH’ye ulaşması için 53 bin doların aslında gerçek dip olduğunu doğrulamak için hala çok yüksek. Analistler, fiyat yükselmeden önce gerçek çift dibi doğrulamak için BTC’yi 53K+ veya daha düşük fiyat aralıklarına düşüren daha fazla düzeltme bekliyorlar. 

BTC’nin fiyatı, yazı yazılırken, daha önce de görülen bir düşen kama modeli yapıyor gibi görünüyordu. Daha önce, aynı düşen kama modeli Eylül ayının sonuna doğru gözlemlendiğinde, Bitcoin yükseliş trendine başlamadan önce çift dip yaptı. 

Özellikle, birden fazla Bitcoin’e sahip Bitcoin adresleri, fiyatı ATH’yi kırmadan hemen önce geçen yıl oynanan çok benzer bir fraktal gösteriyordu.

Yukarıdaki fraktal, Bitcoin’in fiyatının neredeyse %100 arttığı 2020’de olduğu gibi gerçekleşirse, BTC önümüzdeki ay kazançlar görebilir. Bununla birlikte, BTC’nin arz şok oranı, en iyi kripto para için hala yükseliş tablosu çiziyor. Bitcoin’in fiyatı genellikle Borsa Arz Şok Oranını takip eder, ancak bu sefer aynı farklılıklar vardır, ancak birikim arttıkça ve borsalardaki arz düştüğünde fiyat takip edebilir.

Bitcoin’in fiyatı, üç düşük dip ve iki düşük zirve yaptıktan sonra düşen bir takozda. Ancak yakın vadede, BTC’nin aylık kapanıştan önce yükselmesi gerekecek. Aralık ayı genellikle en iyi kripto para için yükseliş ayı olsa da, şu anda kesin olarak hiçbir şey söylenemez.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ