• BITCOIN/TL
  2169265,646
  % -0,03
 • ETHEREUM/TL
  116128
  % -0,01
 • RIPPLE/TL
  16.43
  % 2,37
 • BITCOIN CASH/TL
  13744.35,147
  % -2,28
 • LITECOIN/TL
  2555.37
  % -1,80
 • BNB/TL
  19758.81
  % -0,02
 • EOS/TL
  20.81
  % -3,42
 • TETHER/TL
  32.79
  % 0,23

Bitcoin Yıldırım Ağında Ciddi Güvenlik Açıkları Tespit Edildi

Bitcoin Yıldırım Ağında Ciddi Güvenlik Açıkları Tespit Edildi

Bitcoin, 125 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile dünyanın en popüler şifreleme para birimidir ve Bitcoin geliştiricileri, ödemeleri daha kullanışlı ve kolay hale getirmenin yollarını her zaman bulmaktadır. Hala prosedürleri güncellemeye çalışıyorlar ve bu kez Yıldırım Ağı Bitcoin’e büyük projelerden biri olarak eklendi.

Sistemlerde yeni şeyler ortaya çıkar, bu nedenle sisteme yavaş yavaş adapte olduklarında daima küçük değişiklikler geçirirler. Ancak, Bitcoin Lightning Network’te bazı ciddi güvenlik açıkları tespit edildi ve sistemin düğümleri yükseltilmezse, kullanıcılar Bitcoin’lerini kaybetmeye başlayabilir.

Bitcoin Lightning Network protokolünün arkasındaki yazılım geliştiricisi Rusty Russell sorunları ortaya çıkardı. O bilgileri paylaştı gelecekte fon kaybına neden olabilir yıldırım projelerinin güvenliği ile özel sorunlar vardı. Ayrıca kullanıcılarına sistemlerini yükseltmelerini ve konulara ilişkin detayların 4 hafta içinde yayınlanmasını tavsiye etti.

Güvenlik açığı ile ilgili ayrıntılar 27 Eylül’de halka duyurulacak. Gecikme, geliştiricilere sorunları çözmeleri için zaman verdikleri ve böceklerin sömürülmesini önlediği teknoloji dünyasında yaygın bir uygulamadır.

Russell ayrıca kullanıcılara yıldırıma hazır Bitcoin cüzdanını Eclair’i güncellemelerini tavsiye etti. Yıldırım Ağı ilk kez 2015 yılında Thaddeus Dryja ve Joseph Poon tarafından önerildi. Bitcoin blok zincirinin üstünde, işlemlerin ana blok zincirinde saklanmadan önce geçirileceği bir katman oluşturulmasına yardımcı olur.

Bu işlem hızlarının arttırılmasına yardımcı olur ve işlem maliyetleri bununla birlikte azalır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ