• BITCOIN/TL
  2111093,563
  % 2,75
 • ETHEREUM/TL
  118359
  % 7,03
 • RIPPLE/TL
  20.64
  % -0,82
 • BITCOIN CASH/TL
  14080.02,350
  % -2,60
 • LITECOIN/TL
  2840.4
  % -0,56
 • BNB/TL
  13252.41
  % 0,66
 • EOS/TL
  35.5
  % 1,48
 • TETHER/TL
  31.63
  % 0,29

Bitcoin Trenini Kaçıranlar İçin İkinci Şans: Ethereum

Bitcoin Trenini Kaçıranlar İçin İkinci Şans: Ethereum

Kripto para lideri Bitcoin gökyüzüne doğru ilerlemeye devam ediyor. BTC bugün 13.000 dolar’a kadar yükseldiğinden birçoğu kişi ‘girmek için çok geç kaldım’ diye düşünüyor ve ‘buradan girilir mi’ gibi sorular sormaya devam ediyor.  Bu sorulara uzun vadeli cevap verilecek olursa açıkça ‘hayır, geç değil’ denilebilir, ancak 2017 boğa piyasasındaki yaşananlar tekrar ederse Ethereum, şuan için iyi bir fırsat sunuyor olabilir.

Ethereum Fiyatı Hala Olması Gereken Yerde Değil

Bitcoin fiyatının bu ani yükselişiyle birlikte Bitcoin alamayan bir çok yatırımcı ve Bitcoin almayı düşünen kişiler fırsatı kaçırdığını düşünüyor. Uzun vadede Bitcoin için fırsatın bitmeyeceği bir gerçek. Fakat Bitcoin bu kadar yükselmişken BTC almak yerine, henüz hakettiği yerlere gelmeyen Ethereum daha cazip gözüküyor. Çünkü Ethereum hala boğa piyasasına ayak uyduramadı ve BTC’ye oranla fiyatı düşük seyrediyor.

Piyasadaki en büyük ikinci kripto varlığı olan Ethereum, özellikle büyük erkek kardeşi olan bitcoin’e kıyasla hala büyük ölçüde değer düşüklüğüne uğradığını gösteriyor. Bitcoin şu anda zirveden yüzde 40 daha aşağıda iken Ethereum ise geçtiğimiz yılın ocak ayında 1.400 dolar olan tavan seviyesinden hala yüzde 75’ten fazla aşağıda.

Bugün ETH, dolar bazında %7 artışla 336 dolara geldi. Twitter’da ‘CryptoFibonacci’ adlı kullanıcının paylaştığı grafiğe göre ETH’nin dirence yaklaştığını söyledi.

Geçtiğimiz aylarda Ethereum artışları karşılaştırıldığında durgun seyrediyor. Diğer yandan, ETH yılın başından bu zamana kadar yüzde 150 arttı. Tabi bu durum Bitcoin’in artışına ayak uydurmadığını gösteriyor ve yatırım için Ethereum’u daha cezbedici kılıyor.

Kripto twitter yorumcusu ‘Bleeding Crypto’ ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Eğer BTC yükselişini kaçırırsanız, ETH ile İKİNCİ BİR ŞANS VAR. Tarihsel grafiklere bakın ve ETH’nin yıldan yıla ROI’de BTC’den daha iyi performans gösterdiğini kendiniz görün. ETH’nin öldüğünü söyleyen cahilleri dinlemek istemiyorsan. RU da ETH ile mi uçuracak? ”

 


Ethereum’un 2017 sonundaki gibi bir boğa sezonu yaşaması, şuan içinde yaşayacağı anlamına gelmez elbette çünkü bu sefer ICO patlaması yok ve Ethereum, Serenity gecikmeleri ile temel momentumdan yoksun kaldı, ancak ekosistem daha da büyük kazançlar için hala büyük bir potansiyele sahip.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ