• BITCOIN
  488048,452
  % 1,08
 • ETHEREUM
  31673
  % -1,40
 • RIPPLE
  6.61
  % 0,20
 • BITCOIN CASH
  3078.1,264
  % -1,95
 • LITECOIN
  1101.3
  % -2,72
 • BNB
  5215.38
  % -2,58
 • EOS
  21.39
  % -1,46
 • TETHER
  16.43
  % 1,72

Bitcoin Ticaretinde Bot ve Yapay Zeka Kullanımı Artıyor

Bitcoin Ticaretinde Bot ve Yapay Zeka Kullanımı Artıyor

Bazı kripto tüccarlarının, bitcoin gibi dijital para birimleri alım satımı için yapay zeka (AI) ve botları kullandığını çoğu kişi artık biliyorBirçok kripto borsalarında, insanların algoritmaları alıp satmayı kullanarak kalıpları izlemelerini ve pazarın geleceğini öngörmelerini sağlayan Uygulama Programlama Arayüzü (API) bulunur.

İnsanlar 70’lerde borsada ticaretinin bilgisayarlaşmasından bu yana algoritma programlarını kullanıyorlar. Algoritma ticareti borsada emirleri yerine getirmek için karmaşık matematiksel formüller ve insan gözetimi kullanır. Fakat şimdi, bu yapay zeka algoritmaları ve botlar insanların manuel yaptığı alım satımdan daha az riskle alım satım yapacak hale geldi. Birçok kripto tüccarı riski en aza indirmek veya daha çok kazanç sağlamak için bu algoritmaları kullanıyor.

Algoritma ticareti nasıl çalışır?

Son yıllarda algoritma ticareti kullanımı yaygınlaştı, 3comma, ilk ademi merkeziyetçi AI destekli alım satım botu olan Autonio gibi yazılımlar buna örnektir. Bu yazılımlar kripto para birimi pazarındaki eğilimleri analiz eder ve siparişlerin ne zaman alınacağını veya satılacağını ve uygulanacağını gösterir.Bazı AI ve bot ticaret sistemleri, bunları kullanabilmek için kodlama hakkında yoğun bilgi gerektirir. Ancak teknoloji büyüdükçe, bot ve AI kullanmak daha erişilebilir hale geliyor.

Piyasayı nasıl etkiler?

Kripto para birimlerinin fiyatını çeşitli faktörler etkilemektedir. Buna örnek olarak piyasadaki olumlu (FOMO) veya olumsuz hava gösterilebilir veya kripto para arz talep meselesi de fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Ancak farkedilmeyen hayati faktörlerden biri, kripto para biriminin piyasa fiyatında dalgalanma yapan ticaret botlarının kullanılmasıdır. İnsanlar, piyasanın belirli bir havasına dair bir izlenim yaratan çeşitli borsalarda eş zamanlı bir alım veya satım yapmak için botları kullanır. Ve bu durum gerçek tüccarların kararını etkiler. Kripto pazarında bot ve AI kullanımı son birkaç yıldan beri artmaktadır ve tüccarlar uzun vadeli bir stratejiyi sürdürmek için keskin dalgalanmaların ve yürüyüşün farkında olmalıdır. Birçok endüstri teknolojisi uzmanına göre, botlar ve yapay zeka bu piyasada var olmaya devam edecek. Bu duruma alışılmalı ve her yatırımcı risk yönetimini ve stratejisini yaparken bu hususu da dikkate alması gerekiyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ