• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Tahmini: 2023 Yılında Bitcoin 250.000 Dolar Olabilir!

Bitcoin Tahmini: 2023 Yılında Bitcoin 250.000 Dolar Olabilir!

Bitcoin ilk çıkış tarihinden bu zamana kadar binlerce kat kazanç sağlamış ve bir çok kişinin, ünlü isimlerin, milyarderlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Bitcoin, bir kesim tarafından geleceğin parası olacağına inanılırken bir kesim tarafından ise zamanla tarihe karışacağı çöp olacağına inanılıyor. Bazı sermaye yatırımcıları ise Bitcoin için inanılmaz fiyat tahminlerinde bulunuyor. Son zamanda yapılan en çarpıcı tahminlerden biri de milyarder bir isimden geldi.

Milyarder Tim Draper Bitcoin fiyat tahminini geçen günlerde yaptığı bir röportajda dile getirdi. Tim Draper 2023 yılında Bitcoin fiyatının 250.000 Doları bulabileceği ve hatta bu rakamı aşabileceği yorumunda bulundu. Bu tahminin gerçekleşmesi durumunda kripto para piyasasının toplam değeri 5 Trilyon dolara ulaşacak ve bu rakam dünya ekonomisinin %5’ine eş değer.

[ilgiliicerik icerik_id=”501″]

Tim Draper, Forklog ile yaptığı röportajda sıradaki boğa koşusunun daha sakin ve yıllara yayılmış şekilde olacağını ve 2023 yılına kadar süreceğini belirtti. Yaptığı bu tahminin ise Lightning Network’ün geliştirilmesine ve Bitcoin cüzdan sayısının artışına dayandığını söyledi. Bu iki faktör Bitcoin fiyatının 250.000 dolara ulaşması için yeterli değil elbette. Bunun dışında bir sürü farklı etkenlerde mevcut. Dünya hükümetlerinin kripto paraları tanıması ve her geçen gün yasa düzenlemelerinin artması, blok zincir teknolojisinin benimsenmesi ile ülkeler ve şirketlerin bu teknolojiyi daha çok kullanmaya başlaması da bu etkenlerin arasında yer alıyor.

Tim Draper, kripto paraların gelecek yıllarda daha çok talep göreceği ve bir çok şirket ve devlet organı tarafından kullanılacağını da sözlerine ekledi.

Ünlü Milyardere göre insanların artık geleneksel mevcut para birimlerine güveninin azaldığı için yakın gelecekte kripto paralar mevcut para birimlerinin yerini alacak.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ