• BITCOIN/TL
  1143883,738
  % 2,01
 • ETHEREUM/TL
  62485
  % 3,32
 • RIPPLE/TL
  17.95
  % 1,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6613.72,359
  % 1,38
 • LITECOIN/TL
  2097.8
  % 1,36
 • BNB/TL
  6655.5
  % 0,58
 • EOS/TL
  20.27
  % 1,64
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,04

Bitcoin SV Borsalardan Atılıyor

Bitcoin SV Borsalardan Atılıyor

Son dönemde yaşanan olaylardan sonra kripto para borsalarının Bitcoin SV’yi liste dışına alacakları konusunda ciddi iddialar geliyor.

Birçok kişinin konudan haberdar olduğu üzere BSV’nin kurucusu Craig Wright kendisinin Bitcoin (BTC) kurucusu Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediyor. Toplulukta Sahte Satoshi olarak tanınan Wright geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir eylemle kullanıcıların yoğun tepkisi ile karşılaştı. Yaşanan bu olaya Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun da dâhil olması ile tartışmaların oldukça büyüdüğü görülüyor.

Hodlonaut Olayı

Twitter platformu kripto para kullanıcılarının en çok kullandıkları sosyal medya platformu olarak kabul görüyor. Hodlonaout kullanıcı adlı bir kripto sever birkaç gün önce Bitcoin SV ve Craig Wright aleyhtarı bir tweet dizisi ile görüşlerini yayınlamıştı. Kullanıcının attığı tweetler arayıcılığı ile Wright dolandırıcılıkla suçlanıyor ve BSV sert şekilde eleştiri getirdiği görülüyordu. Wright bu duruma yasal yollarla yanıt vereceğini ifade etti fakat sadece bununla yetinmediği görüldü.

Yasal çizgiyi aşan Wright kendisini dolandırıcılıkla suçlayan eleştirel tweet dizisinin yazarının gerçek kimliğini tespit edene 5.000 dolar ödül vereceğini açıklaması ile ortalığın bir anda karıştığı görüldü. Hodlonaut hesabını silince kripto para topluluğu Craig Wright’a karşı tam anlamıyla bir eleştiri bombardımanı yapıldığı görülüyor.

BSV İddiaları

Olaylar tahmin edilenden çok daha büyük boyutlara ulaşması ile birlikte BSV hakkındaki tartışmalar da tekrar gün yüzüne çıktı. Birçok kripto para yatırımcısı borsalara bu Altcoin’i liste dışı bırakmaları konusunda açık çağrıda bulundukları görüldü Çok sayıdaki kullanıcının katılımıyla gerçekleşen bu talebi, istemeden de olsa, Binance CEO’sunun başlattığı ifade ediliyor. Bilindiği üzere Craig Wright halen Satoshi olduğunu konusunda iddialarını devam ettiriyor. Borsanın CEO’su Zhao, Wright’a bu yalana bir son vermesini ima ederek BSV konusunda oldukça önemli uyarılarda bulunduğu görülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ