• BITCOIN/TL
  2111850,609
  % -0,33
 • ETHEREUM/TL
  115706
  % 2,16
 • RIPPLE/TL
  16.04
  % 0,24
 • BITCOIN CASH/TL
  12664.21,293
  % 0,14
 • LITECOIN/TL
  2394.02
  % 1,02
 • BNB/TL
  19428.53
  % 1,36
 • EOS/TL
  18.47
  % 2,47
 • TETHER/TL
  32.52
  % -0,35

Bitcoin Platformu Üzerinden Nakit İşlemlere Yasak Getirildi

Bitcoin Platformu Üzerinden Nakit İşlemlere Yasak Getirildi

Sektörün en önemli kripto para borsalarından biri olan LocalBitcoins, P2P Bitcoin müşterilerinin nakit alım ve satım alternatiflerini ortadan kaldırmasından yana şikayetlerini dile getiriyorlar. Ancak bu karar, AML ile alakalı yeni Finlandiya kurallarından kaynaklanıyor olması büyük bir ihtimaldir.

LocalBitcoins Nakit İşlemlerine Engel Koydu

Müşterilerin, sanal paralar ile alakalı işlemleri gerçekleştirdiği meşhur P2P platformlardan biri olan LocalBitcoin, gerçekleştirdiği toplantı sonrası nakit parayla kripto para satın alma ya da satma alternatifini kaldırdığını açıkladı.

Konu hakkında GrayLife adındaki Reddit kullanıcısı, nakit yapılan ödemelerin bundan sonra söz konusu olmayacağının farkına ilk varan kişidir. Ortaya atılan bu bilgiler, Hindistan ile birkaç ülkede yasak getirilmesinden şikayetçi olan Twitter kullanıcıları tarafından da onaylanmıştır. Sosyal medya Twitter üzerinden Rusil Sarkar adındaki bir kullanıcı şunları vurguladı;

‘’Localbitcoins, Hindistan ile bazı ülkelerde bütün yerel nakit teklifleri sildi ya da gizledi’’ diye belirtti. Dolayısıyla platform kullanan kişilerin elektronik ödeme sistemleri, banka havale yöntemiyle fiat ödemeleri için başvuru yapması lazım. Ortaya çıkan bu yeni gelişmelerden sonra çoğu kullanıcının adsız olarak kripto para almak, satmak için seçenekler aramasına neden oldu.

LocalBitcoins, bu alternatifin sonlanmasından sonra herhangi bir resmi yorum yapmaktan kaçındı. Politika yapıcılar, para aklamaya karşı yasa ve terör finansmanı düzenlemeleri hakkında çıkarılan değişiklikleri kabul ettiler.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ