• BITCOIN
  478061,332
  % -8,91
 • ETHEREUM
  33173
  % -14,37
 • RIPPLE
  8.13
  % -12,74
 • BITCOIN CASH
  3908.74,638
  % -15,12
 • LITECOIN
  1428.62
  % -14,89
 • BINANCE COIN
  4754.8
  % -17,97
 • EOS
  29.95
  % -13,37
 • TETHER
  13.44
  % 0,13

Bitcoin Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Bitcoin Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Son günlerde gösterdiği hızlı artış ile birlikte birçok kişi Bitcoin hakkında daha çok bilgi edinmek ve nasıl kullanıldığını bilmek istiyor.

Bitcoin dünyadaki ülke ekonomilerinden, krizlerden, siyasi karışıklıklardan ve benzeri tüm iç ve dış etmenlerden etkilenmeyen sanal bir para birim olarak tüm dünyada kabul görüyor. Gerek işlem hacmi gerekse değeri ile şuan itibari ile dünyanın en büyük kripto para birimi durumundadır. Dünya genelinde son 10 yıla damga vurmasının ayanı sıra önümüzdeki 10 yıl içinde başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin belirleyici olacağı ifade ediliyor.

Özellikle dünya üzerinde yaşanan siyasi ve ekonomik krizlerin yatırımcıları oldukça zarar ettirmesi neticesinde günümzüde Bitcoin birçok kişi için en karlı ve geleceğe dönük yatırım olarak görülüyor. Bitcoin’in simgesi BTC olup uzmanlar 2023 yılında 1 BTC’nin 150 bin dolar olabileceğini ifade ediyorlar.

Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitcoin’i kullanabilmek için ilk olarak yapılması gereken husus sanal cüzdan oluşturulması noktasıdır. Bu anlamda artık internet üzerinden ve cep telefonlarında bu cüzdanlar rahatlıkla oluşturulabilirken ayrıca bunu ile ilgili özle donanımlarda üretiliyor. Özellikle daha güvenilir olduğu için günümüzde çok fazla kişi bu donanımla üzerinden cüzdan oluşturuyor.

Ayrıca yatırımcıların dilediği kadar cüzdan oluşturma serbestliği bulunuyor. Ayrıca cüzdan oluşturma aşamasında herhangi bir özel bilginizin verilmemesi yatırımcılar tarafından en beğenilen özellikler arasında yer alıyor. Sadece bir şifre ve mail adresi bunun için yeterli oluyor. Oluşturulan bu cüzdanlar vasıtasıyla bitcoin gönderip alabilir,  internet üzerinden alışveriş bile yapma imkânına sahip olabilirsiniz.  Yapılan değerlendirmeler ve dünya üzerinde kripto para piyasasına olan ilgini sürekli artması başta BTC olmak üzere birçok coin ve Altcoin’in yatırımcıların gözdesi olmaya devam edeceği görülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.