• BITCOIN/TL
  2171663,402
  % 0,02
 • ETHEREUM/TL
  116336
  % 0,03
 • RIPPLE/TL
  16.48
  % 2,61
 • BITCOIN CASH/TL
  13772.92,689
  % -2,26
 • LITECOIN/TL
  2558.07
  % -1,74
 • BNB/TL
  19768.54
  % -0,24
 • EOS/TL
  20.88
  % -3,33
 • TETHER/TL
  32.8
  % 0,17

Bitcoin İçin Heyecanlandıran İddia

Bitcoin İçin Heyecanlandıran İddia

Başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para piyasasına akacağı tahmin edilen paranın hacminin 3 Milyar Doları aşacağı iddia ediliyor.

Başta Bitcoin piyasası olmak üzere 1 Nisandan itibaren kripto para piyasasında bugün itibari ile 5000 dolar seviyesinin de kırılması ile birlikte oldukça iyimser iddialar birbiri ardına geliyor. En son iddia ise kısa vadece başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasına 3 milyar doların akacağı yönündeki iddialar olarak ifade ediliyor.

Yükseliş ivmesinin giderek hızlanması ile birlikte yeni sermaye kripto piyasasına gireceği ifade edilen 3 milyar dolara varan bir sermayenin doğrudan Bitcoin’e, Litecoin’e veya Ripple gibi altcoin’lere doğru olacağı ön görülüyor. Böyle bir durumun gerçekleşmesi ile birlikte önümüzdeki günlerde artış hızının çok daha hızlı bir şekilde oluşacağı tahmin ediliyor.

3 Milyar Dolar En Doğru Zamanı Bekliyor

Blockfyre’nin kurucusu Jonathan Habicht’a göre, şu anda Tether gibi stablecoin’lerde bulunan yatırımcılar fiyat destekli kripto para birimlerine geçiş yaparak piyasayı terk etmek yerine park etme ve en doğru zamanı bekleme yolunu seçtikleri ifade ediliyor. Habicht’in bu iddiası eToro’nun kıdemli piyasa analisti Matt Greenspan tarafından destek gördü. Yapılan yorumlarda an itibari ile Bitcoin ve birçok altcoin’e geri dönmek için doğru zamanın gelmesini bekleyen 3 milyar dolarlık bir sermayenin varlığı ifade ediliyor.

Jonathan Habicht’in bahsettiği gibi şu anda Tether’in piyasa değeri 2 milyar dolar ve stablecoin’lerde bulunan sermayenin büyük çoğunluğu Tether’d yer alıyor. Diğer stablecoin’lerde ki sermayelerle bu rakam 3 milyar dolara kadar çıktığı ön görülüyor. Bu iddialar gerçek çıkarsa önümüzdeki dönemde kripto para piyasasında son dönemde görülmemiş bir hareketliliğin olabileceği ve bununda kar topu etkisi yaratabileceği ön görülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ