• BITCOIN
  349846,229
  % -1,14
 • ETHEREUM
  11059.18
  % -2,24
 • RIPPLE
  3.32
  % 0,63
 • BITCOIN CASH
  3672.41,734
  % -1,13
 • LITECOIN
  1299.17
  % -1,63
 • BINANCE COIN
  1682.94
  % -3,01
 • EOS
  28.17
  % 2,55
 • TETHER
  7.46
  % 0,45

Bitcoin Global Tehditlere Karşı Dimdik Duruyor

Bitcoin Global Tehditlere Karşı Dimdik Duruyor

BtcTürk’ün CEO’su, Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Özgün Güneri yaptığı açıklamada, Bitcoin’in Çin, Amerika ve Meksika’nın ilk başlarda yer aldığı küresel ticari problemlerde ve tehditler karşısında fiyat olarak pozitif yönde etkileneceğini açıkladı.

Bu ay içerisinde yayınlanması beklenen sosyal medya lideri Facebook’un kripto para birimi, Blockchain iş birliği, Bitcoin fiyatına dair teknik analizler ve Visa’nın yeni ödeme ürünü gibi bazı gelişmeleri yatırımcılar, yakından takip ediyor. Amerika’nın Meksika ile Çin’e uygulamış olduğu gümrük vergileri tehdidi yatırımcıların da etkisiyle kripto para birimi piyasalarında canlanmaya neden oldu.

BtcTürk’ün CEO’su olan Özgür Güneri, kripto paralar hakkında açıklamalarına devam etti. Özgür Güneri, Bitcoin’in merkezi olmayan yapısının üzerinde durdu ve Bitcoin’in küresel tehditler karşısında olumlu sonuçlar elde edeceğini belirtti. Geçmiş zamanda Bitcoin’in daha kırılgan bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Güneri, artık global problemlerin karşısında Bitcoin’in dimdik duracağını açıkladı.

Ticari Gerilimlerin Kripto Paralar Üzerindeki Etkisi Olumlu Olacak

Yaşanan küresel bazı ticari gerilimlerin ardından kripto para birimlerine karşı etkileri hakkında Güneri şunları dile getirdi;

‘’Bitcoin merkezi olmayan, arkasında herhangi bir devlet ya da şirket bulunmayan şeffaf teknolojiden güç alan dijital varlık olma özelliğine sahiptir. Birçok kullanıcı açısından Bitcoin, değer saklama aracı, ödeme yöntemi olarak görülmektedir. Bitcoin fiyatının baz zamanlarda ani artışı ekonomi, siyaset ve piyasalarda meydana gelebilecek risklere karşı bir güven oluşturuyor. Kullanıcıların Bitcoin kripto para birimini tercih etmesindeki en büyük neden, kontrolün sadece kullanıcıda olmasından dolayıdır’’ dedi.