• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Fiyatı Yükseldikçe AMD Hisseleri Tavan Yaptı

Bitcoin Fiyatı Yükseldikçe AMD Hisseleri Tavan Yaptı

Son zamanlarda Bitcoin’de yaşanan fiyat yükselişleri nedeni ile bu durumdan faydalanan birçok altcoin oldu. Sadece altcoinler değil, aynı zamanda grafik kartı üreticisi AMD’de bu yükselişten kendisine pay çıkarmayı başardı.

Senenin ilk başından şimdiye kadar Bitcoin’in göstermiş olduğu fiyat performansı, herkesin dikkatini o yöne çevirmesini sağladı. Yaşanan fiyat yükselişlerinden yatırımcıların yanında kripto para platformuyla alakalı olan şirketler de faydalanmaya başladı. Bu şirketlerin ilk sırasında AMD yer alıyor.

Şirket, yeni grafik kartları ile kripto para madenciliği yapan kişileri mutlu etmeyi başarıyor. Mesela GPU madenciliğinin olduğu Ethereum ile Monero gibi bazı kripto paralarda AMD’nin sahip olduğu grafik kartları Nvidia’nın üstüne çıkmış durumda. Grafik kartı üreticisi AMD şirketi de bunun karşılığını alıyor.

AMD’nin Grafik Kartlarına Talep Artıyor

Aralık ayından sonra Bitcoin 3200’den 9000 dolara kadar yükseliş kaydetti. Bitcoin’in %180 oranında artış göstermesi, AMD’nin hisselerini de 16 dolardan 29 dolara çıkmasını sağladı. Bu şekilde AMD hisseleri %80’den fazla yükseldi. Geçen haftalarda 27,41 dolarda kapanış gösterdi.

Bir televizyon kanalına konuşma yapan BK Asset Management yöneticilerinden Boris Schlossberg, şu ifadelere yer verdi;

‘’AMD hisselerindeki artışın en önemli sebebi Bitcoin’in yükselmeye devam etmesidir. Büyük kripto para birimi ve diğer tüm kripto paraların değerlerinde artış yaşandıkça kripto para madencilerinin sayısında da önemli oranda artış gözlemleniyor. Bu durum AMD grafik kartlarında talep çoğalmasına sebep oluyor’’ dedi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ