• BITCOIN
  360809,289
  % -0,27
 • ETHEREUM
  24820
  % 0,61
 • RIPPLE
  8.09
  % 0,82
 • BITCOIN CASH
  2153.13,585
  % 2,25
 • LITECOIN
  991.32
  % 0,31
 • BNB
  5239.64
  % 1,10
 • EOS
  22.32
  % 5,26
 • TETHER
  18.54
  % 0,16

Bitcoin Fiyatı Yılın En Yüksek Seviyesine Çıkmaya Hazır Mı?

Bitcoin Fiyatı Yılın En Yüksek Seviyesine Çıkmaya Hazır Mı?

Bitcoin (BTC), uzun bir süre boyunca yükseliş momentumunu korumayı başararak tekrardan 12.000 doları aştı. Bu yayın sırasında, kripto para birimi son 24 saat içinde %10’dan fazla bir kazanç elde etti ve 12.750 dolara kadar yükseldi. Şuan ise Bitcoin 12.400 dolar seviyesine gevşemiş durumda.

Bazı analistlere göre, bu hareket BTC’yi önümüzdeki günlerde tüm zamanların en yüksek seviyelerini tekrar test etmek için iyi bir noktaya getiriyor. Fakat momentumun devam etmesi ve yeni alıcıların piyasaya girmesi bu teoriyi destekler. Aksi durumda fiyatta yeniden düzeltmeler görülebilir.

Kısa bir süre için, bu tutarlı momentum, altcoinleri BTC karşısında düşürdü. Bitcoin market hacmi %64.1 seviyesine çıkarak uzun zaman üstüne rekor kırdı.

Popüler bir analist olan Crypto Hornhairs adlı twitter kullanıcısı, BTC’nin yakın zamanda yaptığı 12.500 doların üzerinde güçlü bir kırılmanın yeni yılların en yüksek seviyelerine sahne olduğunu belirtti. Direnç olarak hareket eden 13.000 dolarlık seviyede bir korku var ama 12.500 dolar teknik açıdan çok daha önemli ve şuan bu seviyelerdeyiz.


Ancak bazıları, Bitcoin’in 13.800 Dolar’da biraz direnç ve sıkıntı yaşayacağına dikkat çekiyor, bu seviyenin Fibonacci Retracement göstergesi nedeniyle önemli olduğu gerçeğine işaret ediyor.

Level’in Josh Rager’ının işaret ettiği gibi, Bitcoin şimdi boğa piyasasında, yılın en yüksek seviyesini geçme olasılığı yüksek olmasa da iyi bir sonuç veriyor.


Twitter kullanıcısı “CryptoHamster” in belirttiği gibi, BTC’nin 12.700 doları geçmeye çalıştığı, bunu “küresel trend çizgisinin” üstüne koydu. Bu hat, ömrü boyunca ticari bir varlık olarak BTC için hem destek hem de direnç olarak hareket etti. Başka bir deyişle, tartışmasız varlığın tarihindeki en önemli trend çizgisi bu fiyat seviyesi olarak görülüyor.

12.700 dolar seviyesinin kalıcı olarak aşılması durumunda BTC tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkabilir.


Tüm bu teknik göstergeleri destekleyecek olumlu haberlerin gelmesi durumunda önümüzdeki aylarda Bitcoin’in yeni zirvelere koşma olasılığı yüksek. Bakkt vadeli işlemlerin onaylanması gibi haberler gelirse Bitcoin’in önünde pek bir engel kalmayacak. Diğer yandan son 1 yıldır kripto para piyasasına bir çok kurumsal yatırımcı girdi. 2017 boğa sezonundan günümüzdeki boğa sezonunu ayıran en önemli etkenlerden biriside bu. Fiyatın yükselmeye devam etmesi durumunda oluşabilecek FOMO ile yeni bireysel yatırımcıların da piyasaya girmesi söz konusu olacak ve fiyat rahatlıkla yeni rekorlara koşabilir. Tabi belirttiğimiz gibi tüm bunların olabilmesi için olumlu haberlerin peş peşe gelmesi gerekiyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ