• BITCOIN/TL
  2143376,561
  % -1,52
 • ETHEREUM/TL
  112810
  % -4,70
 • RIPPLE/TL
  16.27
  % 1,85
 • BITCOIN CASH/TL
  13279.37,305
  % -4,49
 • LITECOIN/TL
  2430.82
  % -5,69
 • BNB/TL
  19407.64
  % -2,51
 • EOS/TL
  19.06
  % -10,00
 • TETHER/TL
  32.77
  % -0,01

Bitcoin Fiyatı Çok Yakında Büyük Oynaklık Gösterebilir

Bitcoin Fiyatı Çok Yakında Büyük Oynaklık Gösterebilir

Son zamanlarda Bitcoin’in düşük volatilitesi sebebiyle bir çok altcoinde yüksek işlem hacimleri ve oynaklıklar görülüyor. Bitcoin’in sakin kalması sebebiyle altcoinlere yönelen yatırımcılar altcoin fiyatlarında büyük oynaklıklara ve yükselişlere sebep oluyor. Peki Bitcoin ne durumda ve Bitcoin’i yakın zamanda ne bekliyor?

Analizcilerin birçoğu çok kısa zaman içinde Bitcoin fiyatında yüksek oynaklık olabileceğini söylüyor. 

Bollinger Bantları, Wikipedia’nın açıkladığı gibi, “bir finansal enstrümanın veya metanın zaman içindeki fiyat ve oynaklığını karakterize eden” teknik bir göstergedir Piyasalar genellikle genişlemeden önce konsolidasyona tabi tutulduklarından, genellikle bir varlık kırılmadan hemen önce daralırlar.

Bu kavram son zamanlarda Bitcoin için geçerli olduğu görülüyor. Aşağıdaki grafik bir analistin twitter paylaşımından ve grafikte görülebileceği gibi, Bitcoinin her büyük hareketi öncesinde Bollinger göstergesi oldukça daralıyor.

Kripto alanındaki birçok analistin, konsolidasyonun nasıl kırılacağı konusunda fikirleri var. Örneğin Bloomberg kıdemli emtia analisti Mike McGlone şunları yazdı:

Bitcoin, oldukça spekülatif bir varlıktan altının kripto eşdeğerine geçişini genişlettikçe oynaklık azalmaya devam etmeli, ancak son fiyat sıkışmasının yukarıya doğru patlayarak çözülmesini bekliyoruz.

McGlone’a göre Bitcoin fiyatı bu sıkışma sonucunda yukarı doğru patlayabilir. Fakat belirtmekte fayda var, Bitcoin fiyatının yükseleceğini öngörenler kadar düşebileceğini de öngörenler var.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ