• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin ETF’sinin Onaylanması Durumunda BTC Fiyatı Uçabilir

Bitcoin ETF’sinin Onaylanması Durumunda BTC Fiyatı Uçabilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin ve hazine bonosunun desteklediği ETF listeleme kurallarının değiştirilmesi konusunda kamuoyuna açık yorumları kabul etmeye karar verdi. Komisyon, Bitwise Bitcoin ETF ve VanEcK‘in ertelenmesi konusunda anlaşma sağladı. Kural değişikliği teklifi Salı günü SEC tarafından yayınlandı.

Önerilen kural değişikliği, Wilshire Phoenix Fund’ın NYSE Arca’daki ETF hisselerini listelemesini sağlayacak. SEC, söz konusu konuyla ilgili olarak kamuoyunun 21 gün içinde yorum yapabileceğini açıkladı. Herkese açık yorumları aldıktan sonra, SEC 45 gün içinde bir karar verebilir ve teklif belgesinin SEC halktan girdiler almaya başlamadan önce Federal Kayıt’ta düzenlenmesi gerekmesine rağmen 90 güne kadar uzatabilir.

Yeni teklif için, Coinbase Gözetiminin Bitcoin’e yatırım için soğuk ve sıcak cüzdandan çalınması durumunda, tanınmış bir sigortacıdan 200 milyon dolar sigorta alacağı bir anlaşma yapıldı.

NYSE Arca ve Bitwise, daha önce farklı bir ETF vakası için başvuruda bulunmuş, bunun kararı hala bekliyor. Geçtiğimiz Mayıs NYSE Arca, SEC’in önüne kripto para birimleri ve T-fatura ile desteklenecek BTC yatırım güvenindeki hisselerin listelenmesine izin verecek kural değişikliği talebinde bulundu.

Bitcoin endüstrisinde ETF farklı bir açıdan görülüyor. Sektör, ETF konusunda oldukça umutlu ve ETF’nin yeni kurumsal yatırımcıları çekme potansiyeli bulunuyor. ETF, SEC’den onay alırsa, piyasaya yeni para akışı sağlayabilir ve daha istikrarlı hale getirebilir.

ETF Kararı Ağustos Ayında Açıklanacak

Hem NYSE Arca hem de Wilshire Phoenix, düzenleme değişikliği için geçen ay SEC’e yaklaştı. SEC, bugüne kadar VanEck ETF ve Bitwise tarafından üç kez talep edilen ETF kararını erteledi. Son duruşma sırasında, karar Ağustos 2019’a kadar ertelendi. SEC, başvuruyu onaylarsa, 2019 kripto para birimleri için altın bir yıl olabilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ