• BITCOIN/TL
  2306081,424
  % 2,41
 • ETHEREUM/TL
  117105
  % 7,05
 • RIPPLE/TL
  19.85
  % 3,07
 • BITCOIN CASH/TL
  21880,415
  % -1,17
 • LITECOIN/TL
  3319.29
  % 0,48
 • BNB/TL
  18961.51
  % 0,91
 • EOS/TL
  35.5
  % 6,20
 • TETHER/TL
  32.03
  % -0,31

Bitcoin Düşüyor, Bir Çoğu Yatırımcı Elon Musk’ı Suçluyor

Bitcoin Düşüyor, Bir Çoğu Yatırımcı Elon Musk’ı Suçluyor

Elektrikli otomobil Tesla’nın sahibi Güney Afrikalı Milyarder Elon Musk, Şubat ayında firmanın varlık listesine yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin eklemeye karar verdiğinde manşetlere çıkmış ve övgüler dizilmiştiDaha sonra, Bitcoin’i  Tesla ürünleri ve ürünleri için geçerli bir ödeme yöntemi haline getirme zamanının geldiğine karar verdiBu, birçok analistin heyecanla çıldırmasına neden oldu ve dünyanın bir numaralı dijital para birimi, piyasa tabirine göre tavan yaptı.

Bitcoin’in her zaman mücadele ettiği en büyük şeylerden biri, spekülatif bir varlık statüsüdür. Çoğunlukla, para birimi – popüler olsa da – her zaman, kişinin bir gecede şans verilmiş olan servetini potansiyel olarak artırabilecek bir araç olarak görülmüştür. Bununla birlikte, birçok insanın unuttuğu şey, bitcoin’in  dijital paraların çoğu ile birlikte – bir ödeme para birimi olarak hizmet verecek şekilde tasarlanmasıdır; kredi kartlarını ve itibarı elden çıkaracak bir şey.

Ne yazık ki, kripto para biriminin ne kadar değişken olduğu düşünüldüğünde bu yavaş bir yolculuk oldu. Pek çok perakendeci, bir işlemi tamamladıkları anlarda kar kaybetme riskini almaya istekli değildir ve bir dereceye kadar onları hata edemeyiz. Örneğin, bir mağazaya girip 50 dolar değerinde bir ürünü bitcoin ile öderseniz ve mağaza bunu zamanında normal para birimine dönüştürmezse, bu durum bitcoin’in düştüğü zaman zarar etmesine sebep olacaktır.

Jack Dorsey’den Elon Musk’a Karşı Bitcoin Savunması

Teknoloji liderleri bu hafta Bitcoin (BTC) için ve Bitcoin'e karşı savaşıyor. Elon Musk'ın Tesla'nın çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin (BTC) ödemelerini kaldırmasının ardından Twitter'dan Jack Dorsey, Bitcoin'i (BTC) savunmaya geldi. Aynı zamanda dijital ödeme şirketi Square Bitcoin'i de yöneten Dorsey, "her şeyi" daha iyi hale getirmek için çalıştığını söyledi. Ayrıca, Bitcoin'i zamanla daha iyi hale getirme taahhüdünü de ifade etti. İşte Jack Dorsey'in tam olarak tweetlediği açıklama:

İlgili İçerik

Bu tamamen adil değil ve bu nedenle birçok işletme ödemeler için kripto kullanma fikrini ortadan kaldırdı. Bu nedenle, gerçek Bitcoin hayranlarının Tesla gibi büyük bir şirketin ödeme olarak Bitcoin gündemiyle ilerleyeceği duyurulduğunda yaşadığı mutluluğu hayal edebilirsiniz, ancak şimdi Elon Musk frene basıyor gibi görünüyor. 

Bitcoin’e Büyük Darbe

Doğal olarak, bu birçok insan için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Evet, Bitcoin’in fiyatının daha da kötüye gitmesi üzücü, ancak varlığın önüne böylesine büyük bir barikat konmuş olması daha da üzücü. Potansiyel bir ödeme yöntemi olarak bu noktaya gelmek, birçok hayranın ve tüccarın sevinebileceği bir şeydi. Tesla’nın diğer birçok şirkete mal ve hizmetler için bitcoin kabul etmeleri için ihtiyaç duydukları güveni verdiği yaygın bir şekilde fısıldadı.

Artık Tesla “hayır” dediği için, potansiyel olarak Bitcoin’i “bir sonraki kredi kartı” olarak düşünen diğer firmaların finansal tercihlerini de askıya almalarına sebep olabilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ