• BITCOIN/TL
  2105699,305
  % 2,61
 • ETHEREUM/TL
  117901
  % 6,60
 • RIPPLE/TL
  20.57
  % -1,35
 • BITCOIN CASH/TL
  14048.12,723
  % -2,70
 • LITECOIN/TL
  2834.82
  % -0,67
 • BNB/TL
  13225.47
  % 0,29
 • EOS/TL
  35.51
  % 1,44
 • TETHER/TL
  31.6
  % 0,17

Bitcoin Dominansı Yüzde 42’ye Düştü, Kurumlar ETH’ye Mi Geçiyor?

Bitcoin Dominansı Yüzde 42’ye Düştü, Kurumlar ETH’ye Mi Geçiyor?

Bitcoin fiyatı, geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 dolardan bu yana bir aylık konsolidasyona yaklaşırken, bu boğa sezonunda 3-4 haftalık konsolidasyondan sonra tarihsel olarak bir yükseliş eğilimi görürken, borsa girişlerindeki ani artış bunun aksini gösteriyor. Bugün Bitfinex’e aktarılan toplam 21.250 Bitcoin, geçen hafta boyunca net giriş göz önüne alındığında önemli ölçüde daha yüksek. Bir haftada toplam 28.379 Bitcoin, cüzdanlardan borsaya transfer edilmişken, sadece bugün transfer edilen Bitcoin adedi 21.250…

Borsalara Aktarılan Bitcoin Miktarının Çoğalması Ne Anlama Geliyor

Borsalarda önemli miktarda Bitcoin girişi, tüccarlar genellikle varlıklarını satmak için kaydırdığından, düşüş sinyali olarak görülüyor. Her yeni ATH ile, çoğu kişi bunu en iyi kripto para birimi için kısa vadeli bir fiyat olarak adlandırdı, ancak bitcoin geçmişte her durumda onlara meydan okudu. Her yeni ATH ile daha uzun konsolidasyon aşamalarına rağmen, kurumların güveni caydırıcı görünmüyordu ve %30’a varan önemli düzeltmeler sırasında bile döviz çıkışları devam etti.

Ethereum liderliğindeki diğer altcoinler yeni ATH’lere yükselmeye devam ederken, Bitcoin’in düşen piyasa hakimiyeti de sürekli düşüşün arkasındaki temel neden olarak görülüyor. Mevcut Bitcoin hakimiyeti, üç yılın en düşük seviyesi olan %42’ye düştü ve en yüksek kripto para birimi yakında toparlanamazsa, büyük bir fiyat düzeltmesine girebilir.

Ethereum Madencileri, Bitcoin Madencilerinden Daha Çok Kazanıyor

Ethereum madencileri, son birkaç gündür Bitcoin madencilerinden daha fazla gelir elde ediyor. The Block's Data Dashboard'a göre, Ethereum madencileri, Bitcoin madencilerinin kazandığı 67 milyon dolara kıyasla Pazartesi günü itibariyle günlük 77 milyon dolar gelir elde ediyor. Veriler 7 günlük hareketli ortalamadır, yani son yedi günün ortalamasıdır ve kısa vadeli bir eğilimi göstermektedir. Bu durum, son birkaç ayda birkaç kez oldu. Ethereum madencileri

İlgili İçerik

Kurumlar Ethereum’a mı Giriyor?

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Şubat ayı sonundaki bir korkunun ardından son birkaç ayda oldukça hızlı bir şekilde yükseldi. ETH, 2017’nin en yüksek seviyesi 1.200 doların biraz üzerindeydi ve şimdi bu seviyenin üç katından fazla arttı ve şu anda her gün yeni bir ATH kaydediyor. ETH 4.360 dolara ulaştığında son ATH sadece birkaç saat önce geldi. ETH fiyatındaki son yükseliş patlaması, artan kurumsal talebin ortasında azalan piyasa arzına bağlanıyor.

Merkezi borsalardaki ETH bakiyesi, tokenlerin çoğu ya ETH 2.0 stake sözleşmelerinde ya da soğuk cüzdanlarda satıldığı için 2 yılın en düşük seviyesine ulaştı. Gelecek ay EIP-1559 entegrasyonunun yanı sıra artan taleple birlikte eklenen arz sıkıntısı, ETH‘nin yükselişini sürdürmesine yardımcı oldu ve birçok analistin 10.000 dolar’lık bir fiyat hedefi öngördüğü için kurumların Bitcoin’den ETH’ye geçtiğine inanıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ