• BITCOIN/TL
  2172041,136
  % 0,29
 • ETHEREUM/TL
  116462
  % 1,11
 • RIPPLE/TL
  16.08
  % 2,57
 • BITCOIN CASH/TL
  14098.24,437
  % 1,24
 • LITECOIN/TL
  2605.85
  % 1,22
 • BNB/TL
  19823.34
  % -0,03
 • EOS/TL
  21.6
  % 1,03
 • TETHER/TL
  32.73
  % 0,10

Bitcoin Cash Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Bitcoin Cash Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Kripto para piyasasında görülen yükselişten en olumlu etkilenen altcoinler arasında Bitcoin Cash performansı ile ön plana çıkıyor.

Bitcoin Cash, aynen Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin gösterdiği özellikler gibi bir Blockchain olarak adlandırılan işlemlerin özel bir şifreleme yolu ile güvenli bir şekilde dağıtılmış merkezsiz kayıtlara dayanan bir kripto para birimi olarak herkes tarafından bilinen dijital para birimine verilen isimdir. Daha önce de ifade edildiği gibi, Bitcoin topluluğundaki anlaşmazlıklardan sonra ortaya çıkan Hard Fork ile meydana gelmiştir. Bitcoin’in Blockchain’i tam olarak kopyalama imkanına sahip olmasından dolayı Bitcoin’in tüm sahiplerine cüzdanlarındaki Bitcoin miktarına eşit miktarda Bitcoin Cash sunuldu.

Bitcoin Hard Fork öncesi ortaya çıkan tartışmaların Hard Fork sonrasına kadar devam ettiği görülüyor. Bu tartışmalardan en çok dikkat çekeni ise topluluktaki bazı kişilerin Bitcoin Cash’in orijinal Bitcoin ilkelerini daha doğru bir şekilde gösterdiğine yönelik iddiaları oluşturuyor. Bu topluluk kişileri Bitcoin Cash’i “gerçek Bitcoin” olarak tanıdıklarını ifade ediyorlar. Bitcoin Cash ve Bitcoin savunucuları arasındaki tartışma birçok sosyal medya platformunda oldukça ateşli bir şekilde günümüzde de devam ediyor. Orijinal Bitcoin Twitter hesabı Bitcoin Cash’i destekleyen Bitcoin topluluğunun ilk üyelerinden olan Roger Ver tarafından kullanılıyor. Ver, Twitter hesabından düzenli olarak Bitcoin Cash’in gerçek Bitcoin olduğu iddiasını gündeme getiriyor.

Bitcoin Cash Avantajları

Bitcoin Cash sahip olduğu avantajlar ile kripto para piyasasında oldukça ön plana çıkan altcoinler arasında yer alıyor. Bitcoin Cash daha büyük blok boyutları sayesinde Bitcoin’den daha hızlıdır. Son derece güvenlidir. Hesabı olan kişilerin bilgilerine erişmek neredeyse imkansız durumdadır. Bitcoin Cash ile hem uluslararası hem de yerel bazda yapılan transferler hem daha hızlı hem de çok daha ucuz bir şekilde gerçekleşiyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ