• BITCOIN/TL
  2143881,277
  % -1,57
 • ETHEREUM/TL
  112695
  % -4,83
 • RIPPLE/TL
  16.3
  % 1,98
 • BITCOIN CASH/TL
  13246.05,107
  % -4,80
 • LITECOIN/TL
  2436.42
  % -5,65
 • BNB/TL
  19458.54
  % -2,40
 • EOS/TL
  19.17
  % -9,69
 • TETHER/TL
  32.81
  % 0,10

Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM), Neo Fiyat Analizi – 13.05.2021

Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM), Neo Fiyat Analizi – 13.05.2021

Bitcoin son birkaç saat içinde 55.000 doların üzerindeki işlem aralığından çıkıp aşağıya kırıldı. Ne yazık ki, beklentilerin aksine bir destekleri kıran Bitcoin 51 bin dolarında altına düşerek 47 bin dolar seviyelerini gördü.

Söz konusu gelişme, Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM) ve Neo gibi kripto para birimlerini de etkiledi.

Bitcoin Cash [BCH] Fiyat Analizi

Bitcoin’in popüler çatalı olan Bitcoin Cash, bu yılın en çok kazandıran coinlerinden biri olduSon birkaç gün BCH fiyatı yatay bir seviyede işlem görürkenBitcoin fiyatının sert düşmesiyle birlikte söz konusu yatay bant aşağıya kırıldı. Aynı şekilde, BCH 24 saatten kısa bir sürede neredeyse %23 düştü.

Grafikte görüldüğü üzere yatay bandın altına sarkan fiyatta bir miktar tepki yükselişi yaşanmış. Fakat 1320 dolar seviyelerinde direnç görevini göreceği için bu seviyenin üzerine çıkıp tutunması kısa vade yükselişin devam etmesi için çok önemli olacak.

Bitcoin Cash Argentina’nın ülkedeki kripto para birimi hakkında farkındalık yaratmak için bir flipstarter kampanyası duyurmasının ardından son zamanlarda haberlerde yer aldı.

Stellar [XLM] Fiyat Analizi

CoinMarketCap’in listesinde 15. sırada yer alan kripto para birimi XLM, son birkaç aydır altüst edici bir fiyat hareketi yaşadı ve birçok fiyat artışını bir dizi keskin düşüş izledi. Son 24 saatteki Bitcoin kaynaklı değer kaybı, bu türden en son olaydı ve XLM grafiklerde  %19’un üzerinde düşüş gösterdi.

Burada, işlem hacimlerinin son birkaç işlem seansında oldukça tutarlı kaldığını vurgulamakta fayda var. Söz konusu seviyelerin korunması, yükseliş bacağı için çok önemli olacaktır.

Bollinger Bantlarının ağzı, bazı gelen fiyat oynaklıklarını yansıtacak  kadar geniş olsa da,  Göreceli Güç Endeksi  aşırı satım bölgesine yakın bir pozisyon tutuyordu – Piyasada daha güçlü olan satıcıların bir işareti.

Söylemeye gerek yok, kullanıcılara dijital cüzdanlardaki fonlarına kolay erişim sağlamak için Circle ve Visa ile birlikte çalışan SDF gibi son gelişmeler ,fiyat hareketini etkilemedi.

Neo [NEO] Fiyat Analizi

Bu yıl kuşkusuz en iyi kazandıranlardan biride Neo oldu. 2021 yılına 13 dolar seviyesinden giren Neo fiyatı 4 aylık süreç sonunda 140 doları görerek müthiş kazanım elde etti.

140 dolarlık zirveden sonra Bitcoin ve piyasanın da düşüşüyle birlikte 88 dolara kadar sert bir iniş yaptı.

Son olarak birkaç fiyat mumunun yükseliş ipuçlarını yaktığı ve bununla birlikte ticaret hacimlerindeki artışların eşlik ettiği unutulmamalıdır. Bu yayın sırasında Neo 97 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

MACD  çizgisi Sinyal çizgisinin altına, histogramın çok altında hareket etmeye devam  ederken,  Chaikin Para Akışı 0,20’ye  yakın sabit kaldı. Piyasada hala sermaye girişlerinin devam ettiğinin bir işareti olarak yorumlanıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ