• BITCOIN/TL
  2166032,331
  % -5,35
 • ETHEREUM/TL
  104411
  % -8,88
 • RIPPLE/TL
  17.64
  % -10,98
 • BITCOIN CASH/TL
  17545.7,605
  % -13,20
 • LITECOIN/TL
  2771.56
  % -15,29
 • BNB/TL
  19178.66
  % -2,94
 • EOS/TL
  30.05
  % -17,41
 • TETHER/TL
  32.38
  % -0,62

Bitcoin Borsası Cryptopia, Tokenler Karşılığında 2 Milyon Dolar İstiyor

Bitcoin Borsası Cryptopia, Tokenler Karşılığında 2 Milyon Dolar İstiyor

Kısa bir zaman önce hacklenen Cryptopia, sistemde yer alan tüm müşterilerinin token’lerinin geri verilebilmesinin hemen mümkün olmayacağını, bu işlemlerin yaklaşık birkaç ayı bulabileceğini belirtti. Ayrıca Cryptopia yöneticileri, açıklamalarına devam ederek tüm müşterilerinden acil yardım etmelerini istedi. Kullanıcıların kişisel hesapları ile iletişim bilgilerini saklayan SQL veri tabanını koruyabilmek adına çok önemli olduğunun da altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bildiri doğrultusunda, ‘’Bu bilgi olmaksızın, kişisel hesapların Cryptopia’nın elinde yer alan paralar ile telafisinin mümkün olmadığını’’ belirtti. Hacker’lar ocak ayında, operasyonel cüzdanlarından yaklaşık olarak 16 milyon Dolarlık dijital varlığı çalıp Crytopia’yı çevrimdışı duruma getirmek için büyük mücadele vermiştiler. Ancak başarısız olan bu relansmandan sonra borsa, ayın başında Grant Thornton’la likidite işlemlerine başlamıştı.

2 Milyon Dolar Bulunmazsa Veriler Kaybolacak mı?

Kısa bir zaman önce Bloomberg, likidatörlerin Cryptopia’nın Arizona merkezli verilerin sunucusu bir internet hizmetleri firmasına 2 milyon dolarlık ödeme gerçekleştirmesi gerektiğini iddia etti. Eğer bu ödeme yapılmaz ise; bütün verilerin kaybolma ihtimalinin olacağından endişe duyulduğunu açıkladı. Ayrıca bir likidatör de Bloomberg’e şu açıklamalarda bulundu;

‘’Likidatörler ile hesap sahibi olanlar için bu durum tam anlamıyla bir felakete neden olur’’ diyerek daha sonra çalınan 16 milyon Dolarlık token’lerin geriye kazanılmamış olduğunu da onayladı. Cryptopia’nın, token’lerinin en kısa zamanda geri vermesi bekleniyor. Ancak bu şimdilik hiçte kolay gözükmüyor. Cryptopia’nın geri iade yapabilmesinin minimum birkaç ay sürebilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ