• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Balinaları, BTC Almaya Devam Ediyor

Bitcoin Balinaları, BTC Almaya Devam Ediyor

Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment, kripto endüstrisinde en çok alıntı yapılan bilgi kaynaklarından biridir. Santiment; Kripto piyasasındaki belirsizliklerin olduğu son zamanlarda bile Bitcoin balinaları, son düşüş (31.000 dolar) ile birlikte ilave yeni alımlar yaptığını ortaya koydu.

Yavaş yavaş kripto piyasalarında daha fazla iyimserlik havası oluşuyor. Bitcoin, 30.000 doların biraz üzerindeki düşük seviyesinden destek bularak 38.200 dolara kadar yükseliş yaşadı.. Sonuç olarak, BTC muazzam bir güç sergiliyor ve zincir içi verilerin gösterdiği gibi, zengin Bitcoin yatırımcıları bu güce inanıyor.

Santiment’ten kripto araştırmacılarının yakın tarihli bir tweet’tinde açıkladığı gibi, cüzdanlarında 1.000’den fazla BTC bulunan BTC balinaları hala büyük miktarda Bitcoin biriktiriyor.

“? #BİTCOİN BALİNALARI BTC BİRİKİMLERİNİ YAVAŞLATMIYOR VE 1.000+ BTC TUTAN BU ADRESLERİN TUTTUĞU BTC’LERDEKİ YÜKSELİŞ EĞİLİMİ DEVAM EDİYOR. KİLİT OYUNCULAR CEPLERİNİ DOLDURDUĞU İÇİN BU, GÜÇLÜ BİR GÜVEN İŞARETİDİR. ? “

 

Santiment’in Bitcoin analizi, diğer endüstri gözlemcilerinin açıklamalarıyla örtüşüyor. Örneğin Bloomberg’in kripto uzmanı Mike McGlone da bu konuda iyimser. McGlone kısa vade için Bitcoin fiyatının 20.000 dolara düşme ihtimalinin 40.000 doları  aşması ihtimalinden daha düşük olduğunu düşünüyor.

Peki Bitcoin, 20 bin dolara kadar düşüşe işaret eden korkunç Death Cross’u atlattı mı? Trader @Rektcapital yorumları şu şekilde: Bitcoin’in son %20’lik yükselişi, kripto paranın potansiyel ölüm çaprazını tam bir hafta geriye taşımasını sağladı. Şimdi daha fazla fiyat artışı olursa, ölüm haçı mesafeye daha da ilerleyecektir. Ve BTC, 55 bin – 60 bin doların üzerine çıkmayı başardığında, çaprazdan tamamen uzaklaşmış olacak.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ