• BITCOIN
  478113,644
  % 2,74
 • ETHEREUM
  31896
  % 0,88
 • RIPPLE
  6.6
  % 1,43
 • BITCOIN CASH
  3145.97,710
  % 2,82
 • LITECOIN
  1129.72
  % 1,78
 • BNB
  5324.14
  % 3,89
 • EOS
  21.63
  % 3,39
 • TETHER
  16.14
  % 1,18

Bitcoin ATM’leri Bozuldu ve Paralar Çevreye Döküldü

Bitcoin ATM’leri Bozuldu ve Paralar Çevreye Döküldü

Onlarca para Bitcoin ATM’lerinin bozulması nedeni ile etrafa yayıldı. Ancak bazı iddialara göre ATM’nin hacklenme sonucu da paraların etrafa saçılmış olabileceği dile getiriliyor. Olayın gerçekleştiği esnada orada bulunan kişilerin çektiği videolardan da anlaşıldığı üzere para fışkıran ATM’lerden müşterileri uzaklaştırabilmek için güvenlik müdahale etmek zorunda kaldı.

Londra’da Bitcoin ATM’si Etrafa Para Saçtı

İngiltere’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Londra’da yer alan bir alışveriş merkezinde, Bitcoin ATM’si bilinmeyen bir sebepten dolayı çevreye para döktü. Hemen olaya müdahalede bulunan güvenlik, müşterileri ATM’den uzak tutmak için büyük çaba harcadı.

İnternette Reddit adlı bir kullanıcı video yayınladı ve bu videoda bir kişinin Bitcoin ATM’sinden saçılan paraları toplamaya çalıştığı fark ediliyor. ATM’nin ön kısmına büyük bir çanta bırakan bu kişi, ATM’den fışkıran paraları çantaya dolduruyor. Ayrıca çantanın içine düşmeyen paraları da ayağıyla toplamaya çalışıyor.

Bazı kişilere göre ATM’nin hackenlediği tahmin edilse de Bitcoin ATM’lerinin işletmekte olan Polonyalı firma konu hakkında açıklamalarda bulundu. Hard Fork, yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

‘’ATM’nin hacklenme gibi bir durumla karşılaşması mümkün değil. ATM’nin önünden durun kişi sadece para çekmeye çalışıyordu. İnanması biraz zor gibi görünse de adamın önünde çanta var ve yalnızca işlem yapmaya çalışıyor. Bu nedenle ATM’den bu kişi para çekiyor, olumsuz giden herhangi bir durum söz konusu değil’’ dedi.

Ardından şirket, Bitcoin ATM’sinin etrafa para saçmasının nedeni olarak ATM’ye sıkışmış olan madeni bir paranın neden olduğunu doğruladı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ