• BITCOIN/TL
  2179026,173
  % 0,65
 • ETHEREUM/TL
  117680
  % 1,05
 • RIPPLE/TL
  16.03
  % -0,83
 • BITCOIN CASH/TL
  14001.8,632
  % -0,76
 • LITECOIN/TL
  2582.91
  % -0,23
 • BNB/TL
  19938
  % 0,47
 • EOS/TL
  21.35
  % -1,38
 • TETHER/TL
  32.74
  % 0,08

Bitcoin Artışı Altcoin’lere Sıçradı

Bitcoin Artışı Altcoin’lere Sıçradı

Bitcoin’in bugün itibari ile gösterdiği büyük artış Altcoin’lere de sıçradığı ve büyük oranlarda fiyat artışlarının görüldüğü ifade ediliyor.

Kripto para piyasası içerisinde lider durumda olan para birimi Bitcoin’in kimsenin beklemediği bir şekilde dakikalar içerisinde yüzde 20’lik bir artış göstermesi ile birlikte bu yükseliş trendinin Altcoin çeşitlerinde de görülmeye anlaşılıyor. Bu doğrultuda Cardano (ADA) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi Altcoin çeşitlerinde önemli artışlar görülüyor.

Cardano ve Bitcoin Cash Yükselişinin Nedenleri

Charles Hoskinson önderliğinde ortaya konan Cardano (ADA) kripto para birimi projesi, 2019 yılının ilk bölümünde son derece yatay ve sakin çizgisini koruduktan sonra Mart başı ile birlikte kendinden beklenen sıçramayı kuvvetli bir şekilde gerçekleştirdiği görülüyor. Gerçekleştirilen bu atılım ile birlikte son zamanlarda kaybettiği kripto para piyasasındaki ilk 10 sıradaki yerini tekrar kazandığı görülüyor. ADA, gösterdiği yüzde 20’lik artış ile birlikte, gün içerisinde stabil kripto para birimi Tether‘i (USDT) geride bırakarak 9. en büyük kripto para birimi olmuştur.

Cardano yükselişinde BTC’nin sürpriz yükselişi kadar son dönemde yayınladığı güncellemelerin de büyük etkisinin olduğu düşünülüyor. Bu doğrultuda geçen hafta Ledger donanım cüzdanı tarafından desteklendiğini açıklayan ADA yönetimi, daha sonra kurucu üye olarak Avrupa Komisyonu’nun kurduğu Güvenilir Blockchain Uygulamaları Birliği’ne katıldığını açıklamıştı.

Aynı yönde bir yükseliş ise gün içerisinde yüzde 18 civarında bir artış ile 9. en büyük kripto para birimi olan  Bitcoin Cash için ise BTC dışında başka bir neden gösterilmiyor. BCH genel yapısı itibari ile düşüş anlarında yatırımcısına en çok kaybettiren, yükseliş anlarında ise en çok kazandıran kripto paralardan biri olması ile ön plana çıkıyor. Görünen o ki BHC bu özelliği son dönemde yaşanan hareketli günlerde de göstereceğe benziyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ