• BITCOIN/TL
  1964644,126
  % 0,67
 • ETHEREUM/TL
  108584
  % 0,80
 • RIPPLE/TL
  19.64
  % -1,44
 • BITCOIN CASH/TL
  14484.3,412
  % 0,37
 • LITECOIN/TL
  2836.18
  % -1,75
 • BNB/TL
  12959.02
  % 0,66
 • EOS/TL
  34.04
  % 2,35
 • TETHER/TL
  31.34
  % -0,30

BIS Müdürü Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

BIS Müdürü Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Finans alanında en önemli isimler arasında yer alan Agustin Cartens, sanal paralar hakkında birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Agustin Cartens, ‘’Sanal paraların aslında para birimi olmadıklarını’’ dile getirdi.

BIS (Uluslararası Ödemeler Bankası) Genel Müdürü Cartens, birkaç gün önce sanal paralar ile alakalı olarak sarsıntı yaratacak açıklamalara imza atmıştı. Bu açıklamalarında Agustin Cartens, sanal paraların özellikleri ile kullanım alanlarına dair bilgiler paylaştı. Cartens’e göre sanal paralar, aslında para birimi değil.

Sanal Paralar, Gerçek Para Birimi Olarak Kabul Edilebilir mi?

Ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra sanal paraların para birimi mi ya da finansal bir varlık mı olduğu tartışma konusu oldu. Finans genelinde yer alan birçok insan kripto paraların birbirleri arasında finansal kaynak olabileceği fikri bulunuyor. Fakat bazılarına göre de sanal paraların para birimi olarak kabul edilebileceği dile getiriliyor. Buna göre Agustin Cartens; sanal paraları para birimi olarak gören kişiler arasında yer almıyor. Agustin Cartens’in ifadelerinden satır başları şu şekildedir;

‘’Bitcoin başta olmak üzere tüm sanal paralar genel anlamda oldukça tuhaftır. Kendi adıma en çok sanal paralara ‘’para birimi’’ ifadesi kullanılmasına şaşırıyorum. Sanal paraların aslında para birimi olmadıkları, iyi bir ödeme aracı olmadıkları ve hesap birimi olmadıklarını düşünmekteyim. Bana göre sanal paraların gerçek paranın yerine getirme düşüncesi başarılı sona ulaşamayacak. ‘’

Cartens’e göre sanal paraların kendi içlerinde varlık olarak değerlendirilmesi gerekiyor. Bu nedenle sanal paraların asla gerçek bir para birimi olamayacağını dile getiriyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ