• BITCOIN/TL
  2121211,574
  % 2,49
 • ETHEREUM/TL
  103400
  % 5,77
 • RIPPLE/TL
  16.38
  % 5,08
 • BITCOIN CASH/TL
  17180.81,628
  % 11,78
 • LITECOIN/TL
  2604.23
  % 4,08
 • BNB/TL
  18413.29
  % 4,06
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.45
  % 0,21

Birçok İnsan Halen Bitcoin Hakkında Az Bilgiye Sahip

Birçok İnsan Halen Bitcoin Hakkında Az Bilgiye Sahip

Federal Rezerv’in yakın zamanda yaptığı bir ankete göre katılımcıların yüzde 70’inden fazlasının en azından bitcoin’in ne olduğunu bildiğini öne sürüyor.

Bununla birlikte, bu sayı sadece insanların “bitcoin” kelimesini duyup duymadığını yansıtıyor ve varlık hakkındaki bilgilerinin özellikle güçlü olduğunu göstermiyor. İnsanların yüzde 87’sinden fazlası para birimine ne kadar aşina olduklarını ve nasıl çalıştığını sorduklarında net bir cevap veremiyor. Bu rakam, son birkaç yıldır sabit olduğu söyleniyor, yani büyüyen kaynaklara ve bitcoin gibi varlıkların aldığı ana akım artışlara rağmen, insanların para birimi hakkındaki bilgileri en ufak bir şekilde iyileşmemektedir.

Bitcoin, anket katılımcılarının çoğu için en popüler ve en tanıdık kripto varlığı olmaya devam ederken, kripto endüstrisinin geri kalanı hala nispeten anonimdir. Örneğin, katılımcıların yüzde 8’inden biraz fazlası Ethereum’u duyduklarını, sadece yüzde 7’si Litecoin’i duyduklarını söyledi. Yüzde 2’den biraz fazlası Ripple’ın ne olduğunu bildiğini söyledi.

Ayrıca, katılımcıların sadece yüzde 4,5’i bitcoin’in ne olduğu ve nasıl işlediğine dair orta veya güçlü bir fikre sahip olduklarını söylerken, katılımcıların geri kalanı bitcoin’i sadece biliyor fakat detaylı tanımlayamıyor.

Bitcoin’inizi Nasıl Güvende Tutabilirsiniz?

Bugüne kadar 1 milyar doların üzerinde Bitcoin çalındı ve Bitcoin güvenliğinizi sağlamak bu yüzden çok önemlidir. Gereksinimlerinize bağlı olarak çok sayıda cüzdan seçeneği vardır. Bitcoin'inizi güvende tutmak basit bir şey gibi görünebilir, ancak sayısız hırsızlık , kimlik avı saldırısı ve borsa korsanlığı oldu ve olmaya devam ediyor. Bitcoin sahiplerinin çoğu dört ana kripto para cüzdanından birini kullanıyor: donanım, yazılım, metal cüzdanlar ve borsalar

İlgili İçerik

Anketin belki de en olumsuz yanı, bitcoin ve diğer kripto biçimlerinin birincil hedeflerine ulaşmadığını hatırlatmasıdır – mallar ve hizmetler için ödeme formları olarak kullanılması. Ankete katılan insanların çoğu, ürün veya hizmet satın almak amacıyla kripto tutmadıklarını söyledi. 

Fiyat oynaklığı ve spekülatif hareketlerin olduğu kripto para piyasasında Bitcoin’in mal veya hizmet satınalmak için alınıp tutulması zaten şuanki koşullarda pek mantıklı gözükmeyebilir. Fakat ilerleyen yıllarda fiyat oynaklığı azalıp belli bir fiyat aralığında kalabilirse işte o zaman gerçek bir para birimi gibi kabul görülüp mal veya hizmet alım satımında kullanımı artabilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ