• BITCOIN/TL
  1971476,391
  % 1,52
 • ETHEREUM/TL
  108929
  % 1,69
 • RIPPLE/TL
  19.72
  % -1,52
 • BITCOIN CASH/TL
  14697.59,338
  % 4,04
 • LITECOIN/TL
  2849.68
  % -1,43
 • BNB/TL
  13010.83
  % 1,23
 • EOS/TL
  33.84
  % -0,30
 • TETHER/TL
  31.37
  % -0,18

Binance’den, Blockchain Ekosistemi için 1 Milyar Dolarlık Fon

Binance’den, Blockchain Ekosistemi için 1 Milyar Dolarlık Fon

Bu fonun güçlendireceği yatırımlar, diğerlerinin yanı sıra sanal gerçeklik ve yapay zeka da dahil olmak üzere diğer teknolojileri kapsayacak şekilde faturalandırılıyor.

Binance, dünyanın en büyük ticaret platformu, büyümeyi hızlandırmak ve 1 milyar kullanıcının dijital para ekosistemine dahil edilmesini sağlamak için 1 milyar dolarlık bir fon ayırdı. Gelişmekte olan kripto dünyasında büyümeyi güçlendirme girişimlerinin bir devamı olan fon, ticaret platformu tarafından, her biri programın temel ilkelerini desteklemek için belirlenmiş bir miktara sahip 4 bölüme ayrılmıştır.

Binance Büyüme Fonu Kategorileri

İlk kategori, Yetenek Geliştirme için ayrılan 100 milyon dolarlık bir fona sahip olacak. Borsaya göre, bu fon “geliştirici topluluklarına rehberlik etmek, yeni kripto yatırımcılarını eğitmek, üniversitelere akademik burslar sağlamak, eğitim kampları yürütmek ve kriptografi, çok partili bilgi işlem (MPC) ile ilgili son teknoloji blok zinciri yenilikleri konusunda Ar-Ge’yi desteklemek” için kullanılacak. , yüksek performanslı fikir birliği protokolleri, zincirler arası ve çok zincirli altyapı, RegTech ve Deep Analytics ve daha fazlası”.

İkinci kategori, hem geleneksel hem de kripto tabanlı kuruluşların katılımını teşvik etmeye yardımcı olacak 100 milyon dolarlık bir likidite teşvik programıdır. Bu fonun odağına göre Binance, “bunun yatırımcılar ve gelişen dijital varlık piyasaları arasında uyumlu ilişkiler geliştirmeyi hedefleyeceğini” söyledi.

Üçüncü kategori, yenilikçi “bölgesel ve küresel hackathon’ları, ortak hata ödül programlarından yararlanan beyaz bilgisayar korsanlarını, geliştirici konferanslarını yürütmeyi ve mevcut ana akım geliştirme programlarını desteklemeyi” güçlendirmek için kullanılacak 300 milyon dolarlık çok daha büyük bir kurucu ve kuluçka programıdır. 300 milyon dolarlık fonun odaklanacağı bu programlar, dijital para ekosisteminin uygun operasyonel verimliliği için esastır. Ekosistem tekliflerini saldırılara karşı dirençli kılmak için, özellikle beyaz bilgisayar korsanları ve böcek ödül programları olmak üzere tüm unsurlara ihtiyaç vardır. Büyüyen gelişen blockchain dünyası ile.

Fonun son kategorisi, dijital para birimi dünyasının genel olarak benimsenmesini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için tasarlanmış 500 milyon dolarlık bir Yatırım Programıdır. Bununla birlikte, bu fonun güçlendireceği yatırımlar, diğerleri arasında sanal gerçeklik ve yapay zeka dahil olmak üzere diğer teknolojileri kapsayacak şekilde faturalandırılıyor.

Duyuruda, “Ana akım benimsemeyi hızlandırmak ve finansal altyapılarda aksama yaratmak için toplam 500 milyon dolar ayrılacak” deniliyor, “Bu fon, merkezi olmayan bilgi işlem, oyun, metaverse, sanal gerçeklik, yapay zeka ve finansal büyüme için kullanılacak. BSC ile sınırlı olmayacak, aynı zamanda tüm blok zinciri altyapısını da destekleyen hizmetler.”

Ölçeklendirme Blockchain Çözümleri

Blockchain teknolojisi şu anda tüm dünyada milyonlarca insan tarafından dijital para birimlerini, tedarik zincirlerini kapsayan çözümlerle kullanılmaktadır. NFT’lerve diğerleri arasında veri doğrulama. Bununla birlikte, Binance finansman programının tamamı, endüstrinin ana akım benimseme dürtüsü doğrultusunda daha fazla insanı barındırmak için mevcut çözümleri ölçeklendirmeye de çalışacaktır.

Borsa, “Endüstri lideri kuruluşların işbirlikleri ile yatırım fonu, gerçek hayattaki kullanım durumları için ölçeklendirme blok zinciri teknolojisini hedefleyecek ve kripto blok zinciri ile mevcut teknik-finansal sektörler arasındaki boşluğu kapatacak” dedi.

Hedef oluşturucuların belirli nitelikleri belirtilmemiş olsa da, ticaret platformu programla ilgili daha fazla haberin yakın gelecekte paylaşılacağını doğruladı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ