• BITCOIN/TL
  2163322,169
  % -0,17
 • ETHEREUM/TL
  116246
  % 1,65
 • RIPPLE/TL
  16.05
  % 2,98
 • BITCOIN CASH/TL
  14059.97,288
  % 0,76
 • LITECOIN/TL
  2606.99
  % 2,18
 • BNB/TL
  19783.73
  % 0,01
 • EOS/TL
  21.5
  % 0,33
 • TETHER/TL
  32.72
  % 0,00

Binance ve Bitfinex’e Aktarılan Bitcoin Miktarında Bu Yıl Önemli Düşüş Görüldü

Binance ve Bitfinex’e Aktarılan Bitcoin Miktarında Bu Yıl Önemli Düşüş Görüldü

Londra merkezli kripto araştırma şirketi olan TokenAnalyst‘in verilerine göre, Bitcoin’i büyük kripto para alım satım borsalarına gönderenlerin sayısı son aylarda azaldı.

Spesifik olarak, veriler BTC’yi Bitfinex ve Binance’ye (dünyanın en büyük iki kripto para borsası) gönderen adres sayısının önemli ölçüde azaldığını gösterdi. Bitfinex’in sayıları iki yılın en düşük seviyesindeyken, BTC’yi Binance’ye gönderen adresler 2018’in başından bu yana görülmeyen seviyelere düştü.

TokenAnalyst’in kurucu ortağı olan Sid Shekhar, Bloomberg’e , adres sayısındaki düşüşün “genel olarak şu anda kripto’da perakende olarak ilgisizlikten” kaynaklanabileceğini söyledi.

Bu teori, Bitcoin’i, değerlerini yitiren fiat para birimlerine alternatif olarak boyayan anlatıya aykırıdır. Shekhar, “Bitcoin durgunluk zamanlarında güvenli bir sığınak olarak güvenli bir yer olarak” anlatısına girersek, yeni kullanıcıların / alıcıların sayısının artması gerekiyor ”dedi.

Perakende İşlemlerde Düşüş

İzolasyonda, bu veriler daha büyük miktarlarda BTC’ye sahip olan daha az sayıda rehin sahibi arasında Bitcoin ticaretinin konsolidasyonuna işaret edebilir. Ancak Blockchain.com’dan gelen veriler, Bitcoin ticaret hacminin 2017 yılının sonundaki zirvesini takiben bu yılın Mayıs ayından bu yana en düşük noktasında olduğunu gösteriyor.

Sadece Binance, Bitfinex ve daha az sayıda kullanıcının zarar gördüğü diğer nispeten büyük borsalar değil – Ağustos ayında, Business Korea’dan bir rapor , Güney Kore’deki kripto para birimi değiş tokuşlarının büyük çoğunluğunda düşüş nedeniyle iflasın kenarında olduğunu iddia etti.

Raporda , “İşlem hacmi bakımından yalnızca beş veya altı Güney Kore borsası dünyadaki ilk 100 arasında yer alıyor” dedi. “Yurt içi borsaların yüzde 97’sinin düşük işlem hacmi nedeniyle iflas etme tehlikesi altında olduğunu söylemek abartı değil” dedi.

ABD merkezli kripto para birimi borsası Poloniex, düşük işlem hacmine dayanarak Ağustos ayında 23 kripto para birimi alım satım çiftini de kaldırmıştı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ