• BITCOIN/TL
  1142809,352
  % 1,80
 • ETHEREUM/TL
  62415
  % 3,22
 • RIPPLE/TL
  17.91
  % 1,12
 • BITCOIN CASH/TL
  6584.82,458
  % 1,00
 • LITECOIN/TL
  2094.11
  % 1,18
 • BNB/TL
  6634.6
  % 0,45
 • EOS/TL
  20.27
  % 1,74
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,01

Binance, Türkiye’ye Özel Kripto Para Borsası Kurdu

Binance, Türkiye’ye Özel Kripto Para Borsası Kurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance,  Türkiye’ye özel binance global borsasından ayrı olarak yeni bir borsa platformu kurdu. Trbinance.com olarak hizmete açılan binance’nin Türkiye borsasının merkezi İstanbul-Şişli’de bulunuyor. BN TEKNOLOJİ A.Ş. bünyesinde faaliyete geçen Trbinance.com, müşterilerin ve iş ortaklarının dijital varlık borsaları kurması için bir altyapı çözümü olan Binance Cloud aracılığıyla Binance’in sektör lideri teknolojisi, güvenliği ve likiditesinden faydalanacak. Binance TR ile Türkiye’de ikamet eden yatırımcılar Türk Lirası ile kripto para alıp-satabilecek.

Binance TR, Türkiye’deki yatırımcıların artık doğrudan bir banka üzerinden Türk lirası (TRY) yatırıp çekmelerine ve doğrudan TRY işlem çiftleriyle kolaylıkla kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamak için hayata geçirildi.

TrBinance borsasında ilk olarak eklenen işlem çiftleri: BTC/TRY, ETH/TRY, USDT/TRY, XRP/TRY, BNB/TRY, BUSD/TRY ve BTC/USDT, ETH/USDT, XRP/USDT, BNB/USDT, BUSD/USDT

İlerleyen zamanlarda ise bu işlem çiftlerinin artması ve bir çok kripto para biriminin eklenmesi bekleniyor.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ) konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

Türkiye, sadece Blockchain teknolojisinin benimsenmesinde önde gelen ülkelerden biri değil, aynı zamanda Asya’yı Avrupa’ya bağlayan küresel ekonomi için önemli bir köprü pazar. Türkiye’de kripto para sektörüne olan ilgi ve sektörel gelişme hızı, Binance’in ilk günlerinden bu yana dinamikti. Bizim ve Türk topluluğumuz tarafından şekillendirip, geliştireceğimiz yerel bir kripto para borsası platformunu sunmayı dört gözle bekliyoruz.

Trbinance.com, piyasadaki en iyi alım satım likiditesi, en güçlü eşleme motoru, en gelişmiş güvenlik araçları, saklama ve risk kontrolleri dahil olmak üzere Binance Borsası’nın (Binance.com) temel işlevleri ile destekleniyor.

Binance, Kripto Para Çetesine Karşı Polise Yardım Etti

Binance bir zamanlar yasadan kaçmıştı. Şimdi kendi platformunda faaliyet gösteren siber suçluların ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Kripto borsası Binance bugün, bu yıl Ukrayna siber polisinin, yetkililerin son iki yılda kripto para borsaları yoluyla 42 milyon doları akladığını iddia ettiği bir suç çetesini alt etmesine yardımcı olan gizli bir güvenlik

İlgili İçerik

Binance, fiat-kripto alım satım platformları oluşturmak için Singapur, Kore, Uganda, Jersey ve Amerika Birleşik Devletleri’nde önde gelen küresel iş ortaklarıyla ortak girişimler kurmaya devam ediyor. Bu girişimleri Binance.UK takip etmesi bekleniyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ