• BITCOIN/TL
  2112702,531
  % 2,91
 • ETHEREUM/TL
  117060
  % 5,83
 • RIPPLE/TL
  20.4
  % -0,20
 • BITCOIN CASH/TL
  14109.67,348
  % -3,29
 • LITECOIN/TL
  2840.12
  % -0,75
 • BNB/TL
  13253.9
  % -0,14
 • EOS/TL
  35.24
  % 2,47
 • TETHER/TL
  31.62
  % 0,25

Binance Sterlin Bazlı Stabilcoin’i Piyasaya Sürüyor

Binance Sterlin Bazlı Stabilcoin’i Piyasaya Sürüyor

En fazla işlem hacmine sahip kripto para borsalarından biri olarak gösterilen Binance borsası, Sterlin bazlı Stabilcoin’i piyasaya süreceğini açıkladı. İngiliz Sterlin’in uluslararası simgesi GBP’dir ve Binance bu anlamda çıkaracağı coine GBP’nin baş harflerinden oluşturmaya karar verdi.

Yeni coin BGBP olarak adlandırılacak ve şimdilik test aşamaları devam eden coin, kısa süre sonra piyasaya çıkarılacak. Özellikle dolar bazlı olmamasından dolayı bu platformda bir ilk olma niteliğini de taşıyacak. Bunun yanı sıra ilk kez uluslararası hizmet sunan Binance, Sterlin bazlı stabilcoin piyasaya sunacak. Ancak bu durumun Çin ile Amerika arasında yaşanan gerginliğin hemen arkasından geliyor olması bazı soru işaretlerinin doğmasını sağladı. Konuyla ilgili olarak Binance CFO’su Wei Zhou Money2020 toplantısında şu açıklamalarda bulundu;

‘’BGBP’nin de benzer şekilde Tether gibi faaliyette bulunacağı tahmin ediliyor. Yeni stabilcoin’in %100 GBP destekli olaması tercih edilmektedir’’ dedi.

İngilizler Borsaya İlgi Gösterecek

Binance’nin GBP adımının ardından İngilizlerin borsaya ilgi göstermeye başlayacağı öngörülüyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla alakalı olarak düşüncelerini belirtti. Zhaı’ya göre, kullanıcıların görüşleri doğrultusunda dünyanın bazı bölümleri dolar tercih ediyor. Dolayısıyla dünya genelinde stabilcoinler ile uyum gösteren diğer para birimleri talep görüyor’’ dedi. Ancak bu işlemlerde çoğunlukla dolar seçildiği için bu kadar kullanımı yaygındır eğer Euro kullanılsaydı o zaman da Euro tercih edilirdi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ