• BITCOIN
  414964,175
  % -2,12
 • ETHEREUM
  33165
  % -1,08
 • RIPPLE
  11.5
  % -1,91
 • BITCOIN CASH
  10505.26,181
  % -4,47
 • LITECOIN
  2643.73
  % -3,81
 • BINANCE COIN
  4985.14
  % -1,47
 • EOS
  89.74
  % -3,99
 • TETHER
  8.46
  % 0,13

Binance, Kripto Para Çetesine Karşı Polise Yardım Etti

Binance, Kripto Para Çetesine Karşı Polise Yardım Etti

Binance bir zamanlar yasadan kaçmıştı. Şimdi kendi platformunda faaliyet gösteren siber suçluların ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor.

Kripto borsası Binance bugün, bu yıl Ukrayna siber polisinin, yetkililerin son iki yılda kripto para borsaları yoluyla 42 milyon doları akladığını iddia ettiği bir suç çetesini alt etmesine yardımcı olan gizli bir güvenlik projesini ortaya çıkardı .

Binance’in güvenlik ekibi, para aklayan suçlular için mükemmel olan rahat kimlik kontrollerine sahip borsalar olan Binance ve “Kurşun Geçirmez Eşanjör” arasındaki işlemleri belirlemek için RegTech firması TRM ile birlikte çalıştı.

Bugünkü bir blog yazısına göre, Binance bu yılın başında konuyu incelemek için “ek kaynaklar ayırdı”. Buldukları onları şaşırttı.

Bir iş parçacığı üzerinde asılarak “şüpheli etkinlik,” Binance, Ukrayna’nın Cyberpolice ile çalışan, sökülmüş “ bir fidye kampanya ve son iki yılda cryptocurrencies $ ‘dan fazla 42 milyon aklama sorumlu cybercriminal organizasyon.”

Haziran ayında üç kişi tutuklandı. Ukrayna’nın siber polisi, Poltava bölgesindeki şüphelileri yakaladı. Ayrıca 200.000 $ ‘dan fazla değerde bilgisayar ekipmanı ve paranın yanı sıra saldırı tüfekleri, hafif makineli tüfekler ve mühimmat buldular.

Haziran ayında Siber Polis, suçluların yaklaşık 20 çevrimiçi alışverişte para akladıklarını ve deepweb’deki forumlara reklamlar yerleştirdiklerini yazdı. Sanıklar suçlu bulundukları takdirde sekiz yıla kadar hapis cezasına çarptırılacaklar.

Ancak Binance’in katılımı bugün açıklandı.

Bir zamanlar otoriteden kaçmasıyla tanınan Binance, şimdi her zamankinden daha büyük bir rol oynuyor. Kasım 2019’da Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ile bir mutabakat zaptı imzaladı.

Muhtırası Binance Ukrayna hükümeti kripto ticareti için “şeffaf ve etkin mekanizmalar” yaratılmasına yardımcı olacağı anlamına geliyordu.

Kripto borsası bugün konu hakkında bir basın bülteninde şunları yazdı: “Tüm sektörün sağlığı ve sürdürülebilirliği için, kripto para birimini kötüye kullanan ve sektörü ve itibarını olumsuz yönde etkileyenleri belirlemek ve adalet önüne çıkarmak önemlidir.”