• BITCOIN/TL
  2167772,416
  % -0,16
 • ETHEREUM/TL
  115783
  % -0,36
 • RIPPLE/TL
  16.38
  % 1,65
 • BITCOIN CASH/TL
  13743.65,320
  % -2,42
 • LITECOIN/TL
  2552.63
  % -1,99
 • BNB/TL
  19708.58
  % -0,35
 • EOS/TL
  20.7
  % -4,02
 • TETHER/TL
  32.82
  % 0,31

Binance Hack Olayından Sonra Güvenlik Güncellemesi Yapıyor

Binance Hack Olayından Sonra Güvenlik Güncellemesi Yapıyor

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para varlık borsası olan Binance geçtiğimiz 7 Mayıs günü büyük bir saldırıya uğramış ve 40 Milyon dolar değerinde Bitcoin çalınmıştı. Bu saldırının ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) blockchain için tartışma yaratan sözler sarf etmişti. Fakat sonrasında bir özür metni yayınladı. Bunun yanı sıra “CZ” yeni güvenlik önlemlerinden de bahsetti.

7 Mayıs Binance Hack saldırısında zarara uğrayan her kullanıcının zararını Binance karşılayacak. Binance CEO’su maksimum düzeyde şeffaf çalıştıklarını da dile getirdi. Bu da Binance’nin diğer bir çok borsanın önüne geçmesinin bir göstergesi.

Hackerlar Binance’nin Her Hareketini İzlemiş

CZ, bilgisayar korsanlarının büyük olasılıkla Binance tarafından yayınlanan “her kelimeyi okumak” ve Binance tarafından sunulan her AMA oturumunu izlemek de dahil olmak üzere borsa yönetiminin söylediği ve yaptığı her şeyi yakından takip ettiğini belirtti.

CZ’ye göre, “çok fazla güvenlik detayının paylaşılması” borcun güvenlik müdahale stratejisini potansiyel olarak zayıflatabilir. Binance’ın geliştiricilerinin şu anda borsa standardı olan “güvenlik önlemleri, prosedürleri ve uygulamalarını” yenilediklerini açıkladı.

Binance kurucusu, borsa yönetiminin “en kısa sürede” para yatırma ve çekme işlemlerine devam etme niyetinde olduğunu ve platformun işletme prosedürlerinde bazı önemli değişikliklerin “bu hafta içerisinde” tamamlanacağını da açıkladı. Önümüzdeki haftalarda kripto ticaret platformunun standart işletim prosedürlerinde çeşitli değişiklikler kullanıcılara sunulacak.

Güvenlik güncelleştirmesi blogunda CZ şunları söyledi:

“Bu saldırı sırasında bilgisayar korsanları tarafından sömürülen bir alan olan API, [iki faktörlü kimlik doğrulama] 2FA ve geri çekilme onaylama alanlarında önemli değişiklikler yapıyoruz. Risk yönetimimizi, kullanıcı davranış analizimizi ve [müşteri tanıma] KYC prosedürlerimizi iyileştiriyoruz. ”

CZ ayrıca, Binance ekibinin “kimlik avıyla mücadelede daha yenilikçi yollar” üzerinde çalıştığını ve ayrıca birkaç yeni güvenlik önlemi uyguladığını belirtti. CZ, bu değişikliklerden bazılarının ön uçtaki kullanıcılar tarafından fark edilmeyeceğini söyledi.

[ilgiliicerik icerik_id=”1146″]

Güvenlik  Alanında En Uzman Kişilerle Çalışacaklar

CZ, tüm Binance cüzdanlarını yakından izleyen birçok topluluk uzmanı olduğunu söyledi. Ayrıca, Binance’in güvenlik ekibinin, değişim platformundaki tüm güvenlik açıklarının tespit edilmesini ve ele alınmasını sağlamak için “sistemin diğer tüm alanlarını” araştırdığını belirtti .

Binance CEO’su uyarınca, borsa şu an için ticaret platformunun güvenliğini artırmak için “sektör lideri güvenlik uzmanı ekibi” ile çalışıyor. Ayrıca, blockchain analitik firmalarının, çalınan kripto para birimini takip etmesinde değişim operatörüne “aktif olarak” yardımcı olduklarını açıkladı.

Binance CEO’su CZ son olarak şunları söyledi:

“Zihinsel olarak, Binance ekibi üzgün veya depresyonda değil; Aksine, biz mücadele modundayız. Bu saldırı zaten sıkı olan bir takımı birleştirdi… Hepimiz için, toplum için, bilgisayar korsanlarına ve kötü niyetli insanlara karşı savaşmaya devam edeceğiz. Bu olayın şimdi bize zarar verirken uzun vadede bizi daha güçlü ve daha güvenli hale getireceğine inanıyorum. ”

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ