• BITCOIN/TL
  2219777,301
  % -2,95
 • ETHEREUM/TL
  112717
  % -3,40
 • RIPPLE/TL
  19.97
  % 0,45
 • BITCOIN CASH/TL
  22176,309
  % 1,74
 • LITECOIN/TL
  3160.89
  % -4,42
 • BNB/TL
  18655.81
  % -0,78
 • EOS/TL
  35.18
  % -0,03
 • TETHER/TL
  32.28
  % 0,79

Binance Ceo’su Marjin İşlemlerini Çok Yakında Başlatacağını Duyurdu

Binance Ceo’su Marjin İşlemlerini Çok Yakında Başlatacağını Duyurdu

Ticaret hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, vadeli işlem alım satım işlemlerini çok yakında hayata geçirmeyi planlıyor. Geçtiğimiz günlerde Binance borsasını kullananlar bilir, Marjin işlemleri detekleyen kripto paralar için yeni bir bölüm açılmıştı ve bu kripto paraların yanında da “M” harfi eklenmişti.

Salı günü Taipei’de düzenlenen Asya Blok Zinciri Zirvesi‘nde yapılan bir sunumda, borsa kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, kripto varlıklarında uzun ve kısa vadeli özellikler içeren Binance ile vadeli işlemler ticaret arayüzünü sergiledi.

Binance çok yakında bir vadeli işlem platformu başlatıyor olacak. Henüz kesin bir randevum yok. Simülasyon testi sürümü birkaç hafta içinde yayınlanacak ”dedi. Sahnede gösterilen arayüzün ekran görüntüsüne bakıldığında, Zhao şunları ekledi: “Bu, çalışan sistemin gerçek bir ekran görüntüsü. Yani Binance futures geliyor. ”

Sunum slaydında kaldıraç oranının 20 katına kadar çıkabileceğini ve başlangıçta bitcoin alım satımında kaldıraç kullanılabileceğini belirtti. Özelliğin yayınlanma tarihi henüz belirlenmemişken, bir Binance sözcüsü CoinDesk’e testi yaklaşık iki hafta içinde başlatmayı planladığını söyledi.

Kripto paralarda kaldıraçlı işlem kullanan büyük yatırımcılar, kripto tabiriyle balinalar, fiyatı manipüle edebiliyor. Binance’nin de Marjin işlem özelliği eklemesi bir taraftan iyiyken diğer taraftan bakınca kötü. Fakat kaldıraçın 20x ile sınırlı kalması daha sağlıklı olur zira 100x kaldıraçla işlem yapan bir çok yatırımcı parasının tamamını kaybedebiliyor. İşin profesyonelleri ise aksine parasını katlayabiliyor.

Kaynak; Coindesk

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ