• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Binance Blockchain’deki Bu Coinler Çalındı!

Binance Blockchain’deki Bu Coinler Çalındı!

Binance Blockchain görünüşe göre organize saldırılarla karşı karşıya. Bazı Binance Blockchain ağında çalışan tokenler (yaklaşık 1 milyar dolar değerinde) hacklendi. Haber, Twitter’ı iletişim kanalı olarak seçen Binance’in kendisinden geldi..

Birkaç gün içinde sekiz ayrı saldırı

Buna göre, son birkaç gün içinde “iyi organize olan bilgisayar korsanları” tarafından sekiz saldırı gerçekleştirildiği söyleniyor. DeFi geliştiricilerine, güvenlik önlemlerini kontrol etmeleri ve gerekirse genişletmeleri önerildi. Kripto borsası ayrıca topluluğunu zor bir zamana katlanmak zorunda kalacağı gerçeğine hazırlıyor.

Bir flash kredi, tutarı ödünç almak ve geri ödemek için yalnızca bir işlem kullanan otomatik bir borç verme işidir. Ancak bunun için herhangi bir güvence verilmemektedir. Her şeyden önce döviz ticaretinde özel bir uygulama bulunabilir. Burada, başka bir cüzdan üzerinden geri ödeme yaparken bir borsada kullanmak için belirli bir tokeni ödünç alabilirsiniz. Bu şekilde kısa vadeli fiyat farklarından olabildiğince çabuk yararlanılabilmelidir.

Sistemin zayıf noktası, yüksek kredi miktarları ile baş edemeyen, manipülasyon ve dolandırıcılık hayali sunan likit olmayan ticaret platformlarında yatmaktadır.

Binance, Eylül Ayındaki En Büyük Kripto Türev Borsası Oldu

CryptoCompare'in Eylül 2020 Exchange İncelemesine göre Binance, ticaret hacmine göre Eylül ayında en büyük kripto para birimi türevleri ticaret platformu oldu. Eylül ayında Binance'de 164,8 Milyar dolar işlem hacmi oldu. Binance'ın rakamı Ağustos ayına göre % 10,7 düştü, ancak diğer en iyi türev işlem platformları görünüşte en kötü durumdaydı. Huobi, Ağustos ayına göre % 25,8 daha az, 156,3

İlgili İçerik

Pancake Bunny 200 milyon dolar kaybetti

Popüler merkezi olmayan uygulama Pancake Bunny‘den tam 200 milyon ABD doları çalındı. Bunun sonucunda, Bunny 150 dolardan 20 dolar seviyelerine kadar düştü. Şuanda ise Bunny fiyatı 22 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Diğer bir hack ise Belt Finance’ye yapıldı ve  yaklaşık 50 milyon dolar çalındı.

Bununla birlikte, yatırımcı topluluğunun söylediklerine göre saldırıların, tokeni ele geçirmek için geliştiricilerin kendileri yapmış olabileceği iddia ediliyor. 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ