• BITCOIN/TL
  2160896,128
  % -0,96
 • ETHEREUM/TL
  114057
  % -3,88
 • RIPPLE/TL
  16.59
  % 3,57
 • BITCOIN CASH/TL
  13642.68,503
  % -2,39
 • LITECOIN/TL
  2505.4
  % -3,27
 • BNB/TL
  19747.09
  % -1,17
 • EOS/TL
  20.01
  % -6,43
 • TETHER/TL
  32.82
  % 0,16

Binance Bitcoin SV’yi Platformundan Çıkardı

Binance Bitcoin SV’yi Platformundan Çıkardı

Son dönemde yaşanan gerginliklerin ardından beklenen oldu ve Binance Bitcoin SV’yi platformundan çıkardığını açıkladı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance son dönemde yaşanan gerginliklerinden ardından birçok kişinin beklentilerini boşa çıkarmayarak şuan itibari ile hacim olarak dünyanın en büyük 12. kripto para Bitcoin SV’yi (BSV) platformundan çıkardığını açıkladı. Hatta bu haberden sonra diğer kirpto borsalarından da aynı yönde haberlerin geldiği görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasasında yapılan haberlerin birçoğunda Changpeng Zhao’nun Craig Wright’a savaş açtığı görülmüştür. Hatta bu savaşın ileri ki zamanlarda çok daha büyük bir noktaya ulaşılacağı tahmin ediliyordu. Yapılan tahminler boşa çıkmayarak ilk adımını Binance tarafından atıldığı görülüyor. Zhao’nun borsası Binance gereken hamleyi vakit kaybetmeden yaptı ve Bitcoin SV’yi borsa dışında bıraktığını tüm kripto para piyasasına duyurdu. Haberin duyulması ile birlikte diğer Borsalarında Bitcoin SV’yi borsaları dışına çıkardığı haberleri ise arka arkaya gelmeye başladı. Bitcoin SV şuan itibari ile yüzde 28’lik bir kayıp yaşadığı görülüyor. Bu kayıbın ise önümüzdeki saatlerde daha da artabileceği ifade ediliyor.

Neler Yaşandı?

Bitcoin SV projesinin başındaki ikili Craig Wright veCalvin Ayre, Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğu iddiasına karşı çıkanlara “yasal tebligat” gönderdiklerini resmi olarak duyurmuşlardı. Bunun üzerine kripto para camiası harekete geçti ve Bitcoin SV’nin borsalardan çıkarılmasına yönelik oldukça kuvvetli bir kampanya başlatmışlardı. Ve son yaşananlardan sonra kampanyanın işe yaradığı görülüyor.

Binance Tarafından Yapılan Resmi Duyuru

Binance CEO’su Changpeng Zhao da geçtiğimiz günlerde Bitcoin SV’yi borsadan çıkarma konusunda açık ifadeler kullanmıştı. Bugün itibari ile beklenen karar gerçekleşti. Binance tarafından yapılan resmi duyuruda Bitcoin SV’nin 22 Nisan’da borsadan çıkarılacağı ve borsadaki işlemlerine son verileceği bilgisine yer verildiği görülüyor.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ