• BITCOIN/TL
  2097009,683
  % 0,92
 • ETHEREUM/TL
  102469
  % 3,81
 • RIPPLE/TL
  16.13
  % 2,37
 • BITCOIN CASH/TL
  16841.45,547
  % 7,43
 • LITECOIN/TL
  2573.85
  % 2,52
 • BNB/TL
  18349.49
  % 2,96
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.45
  % 0,17

Bill Gates’in Kripto Para Yorumu

Bill Gates’in Kripto Para Yorumu

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, kripto paralar ve dijital varlıklar konusunda tarafsız bir duruş sergiliyor. Bununla birlikte, Microsoft için ödemelerin geleceğinin dijital para birimleriyle yapılacağına inanıyor.

Teknoloji lideri ayrıca, Microsoft’un geleceği olduğunu söylediği dijital para biçiminin işlemlerin tersine çevrilmesini ve toplam görünürlüğü mümkün kılması gerektiğini söyledi.

Bill Gates’in kripto yatırımı yok

Bill Gates, geçen yıl doğum günü hediyesi olarak 1 Bitcoin aldığını ve hızla elden çıkardığını söyleyerek kripto yatırımı olmadığını açıkladı. 

Ayrıca, bir noktada dijital para birimlerinin ana ödeme yöntemi olacağına inandığını söylüyor. Gates Vakfı’nın da işlemlerin maliyetlerini azaltan bu tür ödeme seçeneklerini aktif olarak araştırdığını söyledi. Bill Gates, ne olursa olsun Bitcoin ile bahsettiği dijital ödeme formu arasında birkaç fark olduğunu belirtti.

Ayrıca mevcut çılgınlığa bağlı olarak yukarı veya aşağı gidebileceğini belirten herhangi bir Bitcoin fiyatını tahmin edemeyeceğini, dalgalanmaya devam edip etmeyeceğini söyleyemeyeceğini dile getirdi.

Gates, Bitcoin’in yarardan çok zarar verdiğine inanıyor

BTC’nin yalnızca yasadışı faaliyetler için kullanıldığını açıkça iddia etmese de, daha önce kripto paranın insanların hayatlarına “oldukça doğrudan bir şekilde” zarar verdiğini söylemişti, çünkü kötü aktörlerin karaborsada isimsiz olarak işlem yapmasına olanak tanıyordu.

Gates, kripto blok zincirine sıcak baktığını ve geleceğin teknolojisinde aktif kullanılacağını söylese de BTC için olumlu veya olumsuz yorum yapmaktan uzak duruyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ