• BITCOIN
  362439,287
  % -0,29
 • ETHEREUM
  21039
  % 0,65
 • RIPPLE
  6.27
  % -0,47
 • BITCOIN CASH
  1990.72,567
  % 1,27
 • LITECOIN
  1000.02
  % 3,54
 • BNB
  4040.93
  % -1,12
 • EOS
  17.18
  % -0,50
 • TETHER
  16.91
  % -0,01

Beyaz Saray, Kripto Paralardaki Suç Faaliyetlerine Karşı Mücadeleyi Genişletiyor

Beyaz Saray, Kripto Paralardaki Suç Faaliyetlerine Karşı Mücadeleyi Genişletiyor

Beyaz Saray yönetimi, artan fidye yazılımı saldırıları tehdidi nedeniyle kripto para birimi analizini genişletiyor. Beyaz sarayın resmi sitesinde yayınlanan brifinge göre, Başkan Biden tehditleri ele almak için stratejik bir inceleme başlattı.

Bu amaç, fidye yazılımı altyapısının dağıtımını kontrol etmek için “özel sektörle” yakın çalışmaya odaklanıyor. Beyaz Saray yönetimi ayrıca fidye aktörlerini barındıran ülkeleri sorumlu tutmak için bir “uluslararası koalisyon” kurmak istiyor. Yönetim ayrıca “suçlu işlemi bulmak ve takip etmek için” kripto para birimi analizini genişletiyor.

Beyaz Saray’ın endişesi, Colonial Pipeline’ın DarkSide hacker grubuna kripto para birimlerinde 5 milyon dolar ödemesinden sonra geliyor.

Popüler Analist Yükseliş Beklediği Altcoin’leri Paylaştı

Kripto para piyasasının önde gelen isimlerinden Michael van de Poppe Cardano ve yükseliş beklediği diğer 6 kripto para birimi hakkında paylaşımlarda bulundu. Bitcoin ve tüm altcoinler bugün hafif kazançlar elde ettiği görülüyor. Bazı analistler de kripto para birimleri için yakın vadede bizi neler beklediği konusundaki tahminlerini takipçileriyle paylaşıyor. Kripto piyasasının önde gelen analistlerinden Michaël van de Poppe da Cardano (ADA)

İlgili İçerik

Mayıs ayının başlarında, Beyaz Saray yetkililerine ABD Hazinesi tarafından kripto para piyasasının oluşturduğu riskler hakkında bilgi verildi. Brifing üst düzey yetkilileri içermese de, Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) ve Tüketici Mali Koruma Bürosu (CFPB) ile yapılan görüşmelerde endişeler de dile getirildi.

Beyaz Saray’ın kara para aklama veya terör finansmanı için kullanılıp kullanılamayacağını öğrenmek için kripto para piyasasının düzenlenmesindeki potansiyel “açıkları-boşlukları” incelediği bildirildi. Yetkili ayrıca piyasanın ortalama perakende yatırımcılar için korumaya ihtiyacı olup olmadığını da tartışmıştı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ