• BITCOIN/TL
  2079335,681
  % -3,96
 • ETHEREUM/TL
  99438
  % -4,69
 • RIPPLE/TL
  15.84
  % -6,75
 • BITCOIN CASH/TL
  15828.29,675
  % -3,12
 • LITECOIN/TL
  2535.37
  % -4,12
 • BNB/TL
  17812.96
  % -5,49
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.37
  % -0,03

Bazı Kripto Cüzdanlarında Güvenlik Riski Bulunuyor

Bazı Kripto Cüzdanlarında Güvenlik Riski Bulunuyor

Kısa bir süre önce Avustralya’daki bir Bitcoin Cash Konferansında, Naomi Brockwell ile röportaj sırasında Coinbase Kıdemli Yazılım Mühendisi Josh Ellithorpe, farklı türde gözaltına alınmayan cüzdanlar ve bu kripto-cüzdanların kullanıcının finansal bilgilerini nasıl sızdırabileceğini tartıştı.

Ellithorpe, kripto cüzdan kullanıcılarının üçüncü şahıslar altındaki velayet dışı cüzdanların finansal bilgi sızdırabileceğinin ‘farkında olmadığını’ iddia etti. M-cüzdan, kullanıcının adres verileri hakkında üçüncü bir tarafa soru sorduğunda bilgilerin serbest bırakılacağını belirtti.

“Bir kez cüzdanınızı açtığınızda bir sunucuya gider ve cüzdanınızdaki her adresi o sunucuya gönderir ve tüm bu adreslerin dengesini sorar. Şimdi bu üçüncü parti, cüzdanınızdaki varlıkla ilgili her şeyi biliyor. ”

Bazı gözaltına alınmayan cüzdanların, gizlilik korumanın herhangi bir biçimi hariç, genellikle düşük bant genişliğine sahip olacağını söyledi. Gizlilik protokollerinin olmaması bu cüzdanları sansürlemenin son derece kolay olmasını sağlar.

Ona göre, endüstrideki en iyi kripto cüzdanları sanal varlık ağındaki düğümlere doğrudan bağlı olanlardır. Bu tür cüzdanlar, üçüncü taraflara hangi adresleri aradıklarını söylemeden kullanıcıların kişisel adres verilerine erişmelerini sağlar. Ancak, kıdemli yazılım mühendisi Josh açıklamasında uyarıda bulunarak şunları söyledi:

“Tam düğümlerdeki sorun, bir cep telefonunda çok iyi çalışmadıklarıdır. Çok yüksek kaynak gereksinimlerine sahipler ve bu yüksek kaynak gereksinimleri nedeniyle mobil cüzdanlar için daha iyi çözümlere bakmamız gerekiyor. ”

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ