• BITCOIN/TL
  2080212,614
  % -0,44
 • ETHEREUM/TL
  102120
  % 2,21
 • RIPPLE/TL
  15.96
  % -0,06
 • BITCOIN CASH/TL
  16540.69,701
  % 3,32
 • LITECOIN/TL
  2546.29
  % -0,66
 • BNB/TL
  18176.1
  % 0,98
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.44
  % 0,16

Balinaların Alım Satım Faaliyetleri Bitcoin’i Etkiliyor

Balinaların Alım Satım Faaliyetleri Bitcoin’i Etkiliyor

CCN’den Lawrence Meyers, verdiği bir demeçte çok önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre, kripto para sektöründe balinaların yapmış olduğu bütün alım satım işlemleri, Bitcoin açısından hem iyi hem de kötü sonuçlar ortaya çıkarabileceğini söyledi.

Bitcoin fiyatlarında yaşanan yükselişler, yatırımcı davranışları nedeniyle mi yaşanıyor ya da balinalarım alım ve satım işlemlerinden mi kaynaklanıyor? Popüler yatırımcılardan biri olan Willy Woo’ya göre Bitcoin fiyatlarında son günlerde yaşanan yükselişler yatırımcı davranışlarının yanı sıra balina alımlarından kaynaklandığını ifade etti. 2013 ile 2017 yıllarında buna benzer bir durum daha Bitcoin piyasalarında gerçekleşmişti.

Woo’nun ortaya attığı iddialar doğrultusunda 2013,2017 ve 2019 yıllarında balina alımlarından dolayı fiyat artışlarının yaşandığı gözlemleniyor. CCN’de’n Lawrence Meyers’e göre Bitcoin açısından iyi taraflarının olmasının yanı sıra kötü tarafları da var.

Bitcoin için İyi Tarafları

Bitcoin’de arzın sınırlı bulunması alım ile satım fiyatlarındaki farkın yükselmesine sebep olmaktadır. Balina davranışı da volatiliteyi yükseltiyor ve Bitcoin piyasasında daima kısa pozisyon almış olan yatırımcıların olmasını sağlıyor. Adı geçen kısa pozisyonlu bu yatırımcılar Bitcoin bakımından devamlı olarak fiyat desteği sunuyor.

Yatırımcılar, mal ya da hizmet üretimi yapan şirketin hisse senetlerini satın alarak bunların talep görmesi halinde kazanç sağlar. Ancak Bitcoin hizmet mi yoksa mal mı? sorusu akıllara geliyor. Bazılarına göre Bitcoin herhangi bir şey üretmemektedir. Balinaların Bitcoin üzerindeki kötü tarafı organik yatırımcıları piyasadan dışlıyor olmasıdır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ