• BITCOIN
  470065,332
  % -2,47
 • ETHEREUM
  31601
  % -3,66
 • RIPPLE
  6.49
  % -3,82
 • BITCOIN CASH
  3077.55,308
  % -4,57
 • LITECOIN
  1119.54
  % -3,94
 • BNB
  5177.02
  % -1,92
 • EOS
  21.31
  % -4,68
 • TETHER
  16.1
  % 1,72

Bakkt Ekibini Güçlendirmeye Devam Ediyor

Bakkt Ekibini Güçlendirmeye Devam Ediyor

Bakkt kripto para piyasasına çıkmadan önce eski Google ve Paypal yöneticisini bünyesine katarak genişlemeye devam ettikleri görülüyor.

Dünyanın en büyük menkul kıymet borsalarından biri olarak kabul edilen New York Menkul Kıymet Borsası gibi bazı platformların sahibi konumundaki Intercontinental Exchange (ICE) tarafından kurulan Bakkt, ilk duyurusunun yapılmasından bu yana kripto para yatırımcılarının adeta Bitcoin (BTC) ETF onayı kadar heyecanla beklediği ve oldukça önem verdiği bir gelişme olarak kabul ediliyor.

Bakkt geçtiğimiz haftalarda yönetim kurulu başkanı olarak Tom Noonan’ı  göreve getirmesine rağmen CEO Kelly Loeffler tam olarak piyasaya çıkış tarihini net bir şekilde ifade edemeyeceklerini son derece üzüntülü bir şekilde ifade edilmişti. 11 Nisan tarihinde hem Twitter hem de Medium kanallarından yapılan yeni bir duyuruya göre ise, platform piyasaya çıkış tarihi konusunda bir kesinliğe sahip olmasa da kadrosunu piyasansın en saygın ve kaliteli kişilerini katmaya devam ediyor.

Bakkt’ın Diğer Platformlardan Ayrıştıran Ne Olacak?

CEO Kelly Loeffler tarafından ifade edilen bilgilere göre eski bir PayPal ve Google yöneticisi olan Mike Blandina‘nın Bakkt ekibine üründen sorumlu yönetici yani CPO olarak katılmayı kabul ettiği bilgisi aktarıldı. Bakkt CEO’su açıklamanın devamında firmanın piyasaya çıkışının duyurulmasından bu yana karşılaştıkları gecikmelerin farkında olduklarını ama amaçlarının en iyisini sunmak olduğunu ifade ediyor.

Bakkt’ın kripto para yatırımcıları tarafından bu denli heyecanlı bir şekilde beklenmesinde ise, CBOE ve CME‘den farklı olarak ilk fiziki Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya süreceğinin ifade edilmesi olarak gösteriliyor. Piyasa yatırımcılarının bildiği üzere CBOE ve CME’nin Bitcoin vadelilerinde sözleşmenin süresi bittiğinde yatırımcının eline BTC değil ABD doları geçiyor ve bu durum yatırımcıları oldukça rahatsız ediyordu.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ