• BITCOIN/TL
  1781439,391
  % 1,85
 • ETHEREUM/TL
  101502
  % 1,04
 • RIPPLE/TL
  18.05
  % 4,32
 • BITCOIN CASH/TL
  9171.71,120
  % -3,64
 • LITECOIN/TL
  2306.73
  % -1,85
 • BNB/TL
  12404.63
  % -0,25
 • EOS/TL
  25.89
  % 0,28
 • TETHER/TL
  31.18
  % 0,12

Bakkt Borsasından Sürpriz Hamle

Bakkt Borsasından Sürpriz Hamle

ABD Vadeli Emita İşlemleri Komisyonundan beklediği izinin alamayan Baktt sürpriz bir hamle ile Intercontinental Exchange New York’taki finansal düzenleyicilerden lisans alabilir.

Intercontinental Exchange yani ICE yüksek oranda düzenlenmiş yasal düzeyde bir BTC ekosistemi yaratmak amacıyla hizmet sunuyor Bu ekosistem içerisinde kripto paraların kullanım amacı olarak emeklilik fonlarında, bağışlarda ve diğer finansal kuruluşlar tarafından kullanılması ön görülüyor. Bu sayede kripto para piyasasına daha fazla yatırımın yapılması ön görülüyor.

ICE aynı zamanda sıradan insanların kripto para ödemesi yaparak kolayca ürün ve hizmet satın almasına yönelik çalışmaları da destekliyor. Şirket bunun sağlamak adına Bakkt isminde bir borsa açmak için çeşitli hazırlıklar yaptı. 2018 yılının yaz aylarında yapılan duyuruda borsaya Microsoft ve Starbucks gibi büyük şirketlerin destek sağladığı ifadeleri kullanılmıştı.

CTFC Onayı Alınamıyor

Kripto para camiasının büyük bir merak ve sabırsızlıkla beklediği Bakkt ne yazık ki  CTFC’den gerekli onayı alamıyor. Bloomberg’in tarafından duyurulan haberin ayrıntılarında Bitcoin vadeli işlemlerini denetleyen CTFC temel kaygısı, müşteri varlıklarının depolanmasında yaşanabilecek problemler, olası siber saldırı sorunları ve piyasa manipülasyonu olarak görülüyor. ICE New York’taki finansal düzenleyicilerinden lisans alarak bu sorunu çözeceğine inanıyor.

New Yorklu düzenleyiciler Bakkt’in müşterileri için kendi koruma hizmetini kurarak dijital coin’leri saklamasına resmi olarak olanak tanıma yetkisine sahiptir. Fakat New York’tan lisans alması durumunda dahi ICE’nin Bakkt borsasını hayata geçirmek için CTFC’den gelecek onaya mutlak suretle ihtiyacı bulunuyor.

Bloomberg tarafından ayrıntıları paylaşılan bu haber şirket tarafından doğruluğunun henüz onaylanmadığı görülüyor. ICE New York’tan lisans alarak CTFC’nin endişelerini en aşağı seviyeye çekmeyi ve olası sorunların çözümü için adım atmak suretiyle CTFC tarafından gerekli onayı almayı planlıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ