• BITCOIN/TL
  2058266,155
  % -4,20
 • ETHEREUM/TL
  96513
  % -6,19
 • RIPPLE/TL
  15.31
  % -11,94
 • BITCOIN CASH/TL
  15089.99,165
  % -11,65
 • LITECOIN/TL
  2444.32
  % -10,37
 • BNB/TL
  17764.59
  % -3,93
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.36
  % -0,11

Bakkt Borsasında Heyecan Verici Yenilikler

Bakkt Borsasında Heyecan Verici Yenilikler

Son dönemin adından en çok söz ettiren borsa çalışmalarından biri olan Bakkt kripto para borsasında heyecan verici 3 yeni gelişme yaşandı.

Kripto para sektörünün büyük bir heyecan ile açılmasını beklediği Bakkt borsasında heyecan son derece heyecan uyandırıcı ve yatırımcıları meraklandıran gelişmeler yaşanıyor. Coindesk haber sitesinin ayrıntılarını paylaştığı gelişmelere göre borsa Digital Asset Custody Company’yi satın aldığı açıklandı. Ayrıca soğuk depoda tutacağı varlıklar için sigorta aldı ve BNY Mellon’la partnerlik anlaşmazı imzalandı. Bu 3 gelişmeden kripto para piyasasında Bakkt borsası ile ilgili beklentilerin daha da yukarı çıkarılmasını sağladı.

Bakkt İçin Güvenlik En Önemli Öncelik Oluyor

Eski Coinbase yöneticisi, yeni Bakkt COO’su görevini üstlenen Adam White DACC’yi güvenli bir dijital varlık depolama çözümü geliştirmeye devam etmek ve en önemli öncelikleri olan güvenliği en süt seviyede sağlamak adına satın aldıklarını açıkladı. DACC ekibinin Bakkt’ın “önce güvenlik zihniyetini” aynen koruyacaklarını, aynı zamanda güvenli ve ölçeklenebilir koruma çözümleri inşa etmede kendilerine büyük bir tecrübe ve öz güven kazandıracağını ifade etti. Açıklamalarına olarak DACC’ı satın almalarıyla birlikte Bakkt faaliyete geçtikten sonra Bitcoin dışındaki kripto paraları eklemelerinin gündemde olduğu bilgisini de paylaştı.

Teknoloji Odaklı Depolama Çözümleri

White tüm bu gelişmeler ile birlikte Bakkt borsasının depolama çözümlerini iyileştirmek ve “coğrafi olarak dağıtılmış” özel anahtar deposu kurmak için BNY Mellon’la ortaklık kurduklarını ve offline ortamda depolanan fonlar için sigorta aldıkları bilgisini de paylaştı. Adam White aynı zamanda Bakkt’in New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan koruyucu lisansı almaya yönelik çalışmalarına tam gaz devam ettiğini açıkladı. Şayet borsa bu lisansı alırsa CTFC’nin endişelerini giderebilir ve borsanın açılış tarihi net olarak belli olacağı ön görülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ