• BITCOIN/TL
  2171051,485
  % 0,22
 • ETHEREUM/TL
  116208
  % 0,45
 • RIPPLE/TL
  16.08
  % 2,47
 • BITCOIN CASH/TL
  14084.47,430
  % 1,02
 • LITECOIN/TL
  2604.08
  % 1,08
 • BNB/TL
  19790.86
  % -0,51
 • EOS/TL
  21.56
  % 0,93
 • TETHER/TL
  32.71
  % -0,01

Bakkt, Bitcoin Vadeli Sözleşmelerin Test Tarihini Açıkladı

Bakkt, Bitcoin Vadeli Sözleşmelerin Test Tarihini Açıkladı

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından geliştirilen bitcoin odaklı platform Bakkt, nihayet Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya çıkış tarihini açıkladı. Ayrıca ICE platformunda BTC vadeli işlemleriyle ilgili çok beklenen ayrıntıları açıkladı.

Bitcoin vadeli işlem testi 22 Temmuz’da başlayacak. Uluslararası Borsa Vadeli İşlemleri ABD’de listelenecek ve ICE Clear ABD’de açıklanacaktır. Geçen ay, teste Temmuz ayında başlayacağını bildirmişti. Bakkt, BTC vadeli işlemlerinin kripto piyasalarının düzenleyici belirsizlikler, güvenilmeyen fiyat bulma mekanizmaları, manipülatif ve sahte ticaret, gözetim için standartların bulunmaması gibi birçok sorunu çözeceğini iddia ediyor.

Kripto varlık piyasalarında yeni olan bu problem çözme çözümlerinin yanı sıra Bakkt, kurumların blok işlemleri de dahil olmak üzere çok yönlü ve geniş erişilebilir bir pazarda bekleyebilecekleri diğer tüm özelliklerini de beraberinde getiriyor; ticareti teşvik etmek için yıl sonuna kadar bir ücret tatili; likit piyasaları teşvik etmek için piyasa yapıcı teşvik programları; ve ISV’ler ve düzenlenmiş aracı kurum platformları ile entegrasyonlar.

Bakkt Nedir?

Bakkt, kripto para varlıklarını desteklemek için hayata geçirilen bir platformdur. Kripto varlıkların güvenli bir şekilde saklanması ve kripto ticareti gibi çeşitli hizmetler sunuyor. Bakkt ekosistemi güvenli teknolojilere dayanmakta, kurumlara, tüccarlara ve tüketicilere hizmet vermeye odaklanmıştır.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin piyasaya sürülme tarihi net olmazken, ilk olarak 2018 yılının Ağustos ayında vadeli işlemlerin olabileceği duyurulmuştu. Platformun açılışı o tarihten bugüne kadar birçok defa ertelendi. Fakat Bitcoin vadeli sözleşmelerinin test tarihinin açıklanması da sözleşmelerin piyasaya sürülmesinin önümüzdeki 1 yıl içinde olabileceğini gösteriyor.

 

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ