• BITCOIN/TL
  2182991,597
  % -0,47
 • ETHEREUM/TL
  114672
  % 1,32
 • RIPPLE/TL
  15.6
  % -0,71
 • BITCOIN CASH/TL
  14289.56,534
  % -0,94
 • LITECOIN/TL
  2598.84
  % 1,87
 • BNB/TL
  19861.75
  % 1,34
 • EOS/TL
  22.32
  % 0,38
 • TETHER/TL
  32.61
  % 0,95

Bakkt: Bitcoin Pazarında Yıkıcı Bir Rol Oynayacağız

Bakkt: Bitcoin Pazarında Yıkıcı Bir Rol Oynayacağız

Yeni yayınlanan bir açıklamaya göre Bakk’ın COO’su, şirketin genel olarak kripto pazarı için bir oyun değiştirici olacağına inanıyor. Bitcoin Günlük ve Aylık Vadeli İşlemleri 23 Eylül’de başlayacak. 

Bir süredir, kripto sektöründe en çok beklenen olaylardan biri, firmanın resmi olarak ilan edildiği geçen yıldan beri pazarın beklediği Bakkt’ın resmi lansmanı oldu. Geçtiğimiz hafta, resmi Twitter hesabı Bakkt Antreposunun 23 Eylül’de piyasaya sürülmesi beklenen Bitcoin Günlük ve Aylık Vadeli İşlemlerine hazırlık olarak açıldığını ve para yatırma ve çekme işlemlerine başladığını duyurdu .

Şimdi, firmanın Baş İşletme Sorumlusu (COO) Adam White, Bakkt ve sektörde oynayabileceği rol hakkında resmi bir açıklama yaptı .

Bakkt “Yıkıcı Bir Rol” Oynayacak

White, New York City’de kurulan ilk ATM ile Bakkt’ın öncü işletme tanımı arasında bir paralellik çizerek konuşmasına başladı. Ona göre:

“O zamanlar bankacılık sektörünün ne kadar dramatik bir şekilde değişeceğini ve ATM’nin bu evrimde oynayabileceği yıkıcı rolü hayal etmek zor olurdu.”

White, Bakkt’ın genel olarak kripto ve finansal sektörlere gelmesi beklenen genel değişiklikte önemli bir rol oynayacağına inanıyor. Karşılaştırma, bazıları tarafından bir erişim olarak düşünülebilir olsa da, Bakkt’ın gerçekten bir oyun değiştirici olabileceği olasılığını inkar etmek mümkün değil.

Bakkt ve Bitcoin Fiyatı

Buradaki genel düşünce, fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya likidite sağlayarak yardımcı olacağı yönündedir. Bakkt’ın, artık ilgili makamlar tarafından tam olarak onaylandığından, genel olarak kripto piyasası hakkında sıkıntı çeken kurumsal yatırımcıları cesaretlendireceği bir bölüm var.

Açıklamaya göre, Bakkt “kurumsal firmaların ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış ilk tamamen düzenlenmiş pazar yaratacak.” Buna dayanarak, Bakkt’ın Bitcoin pazarını gerçekten iyileştirebileceğini düşünmek mantıklı geliyor.

Ne olursa olsun, bunun da bir erişim olabileceğini düşünen insanlar var çünkü onlara göre, Bitcoin piyasasına ilgi duyan kurumsal yatırımcılar zaten bir şekilde yollarını bulmuşlardı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ