• BITCOIN/TL
  2080229,253
  % 0,29
 • ETHEREUM/TL
  101261
  % 2,74
 • RIPPLE/TL
  15.98
  % 1,76
 • BITCOIN CASH/TL
  16633.39,611
  % 5,70
 • LITECOIN/TL
  2532.76
  % 0,36
 • BNB/TL
  18122.34
  % 2,15
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.4
  % 0,09

Bakan Kurum, G20 Zirvesinde Çağrılarda Bulundu

Bakan Kurum, G20 Zirvesinde Çağrılarda Bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı, yabancı yatırımcıları büyüme gösteren ve bu anlamda yatırım olanağı sunan Türkiye’de yatırım yapmaları konusunda davet etti.

Bakan Murat Kurum, Japonya’da düzenlenen G20 Çevre ve Enerji Bakanları toplantısında açıklamalar da bulundu. Kurum, G20 zirvesine katıldığı için büyük memnuniyet yaşadığını dile getirdi ve Japonya devletine bu anlamda teşekkürlerini sundu.

IPCC tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda ülkemizin de içinde bulunduğu Akdeniz havzasının iklim değişikliklerinden fazlasıyla etkilenecek bölgeler arasında yer alıyor. Bakan Kurum; ülkemizde yaşanan özellikle sıcak hava dalgası, orman yangınları ve kuraklığın tehdit içerdiğini heyelan, sel gibi olumsuz hava koşullarına neden olduğunun altını çizdi. Dolayısıyla Türkiye açısından iklim değişikliklerine uyum sağlanması çok önemlidir. Dayanıklı alt yapıların inşa edilerek bu durumun önüne geçilebileceğini belirtti.

İklim Değişikliği ile Mücadelede Büyük Katılım Sağlanmalı

Zaman içerisinde hızlı bir gelişim gösteren Türkiye’nin, BM İklim Değişikliği Çerçeve sözleşmesinde gelişmekte olan tüm ülkelere sağlanan teknoloji ile finans desteğinin önemi büyüktür. Bakan Murat Kurum, bu süre zarfında özellikle yerel yönetimler ilk başta olmak kaydıyla işletmeciler, sigorta şirketleri, araştırma ve geliştirme endüstrileri gibi işletmelere büyük görev düşüyor. Bu sebeple iklim değişikliği ile mücadele etmek için etkili bir planlama ile uygulamada ülkelerin katılım sağlaması gerekiyor dedi. Bakan; tüm ülkelerin ortak sorunu olan iklim değişikliği için herkes üzerine düşeni fazlasıyla yaparsa en az zararla bu durumu atlatabiliriz diye belirtti.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ