• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Avustralya Maliye Bakanı; Kripto Para Önemi Artacak Bir Varlık Sınıfıdır!

Avustralya Maliye Bakanı; Kripto Para Önemi Artacak Bir Varlık Sınıfıdır!

Avustralya Maliye Bakanı Jane Hume, bir konferans sırasında kripto para birimlerinin etrafındaki olumsuz havayı, “kesinlikle bir varlık sınıfı olduklarını ve artık bir moda olarak görülmediklerini” söyleyerek dağıttı. Yorumları, Sidney’deki Mali Danışmanlar Derneği Konferansı sırasında geldi.

“Bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum: kripto para birimi bir moda değildir. Önemi artacak bir varlık sınıfıdır.”

Kripto para birimleri için Avustralya’da henüz bir yasal düzenleme yok, ancak Senatör Hume, yatırımcıların ülkedeki mevcut yasa ve düzenlemelere uyması gerektiğini açıkça belirtti. Dijital varlık piyasasının kendi kendini düzenlemesine rağmen, hükümetin paralarını dijital varlıklara yatıran insanlarla hiçbir sorunu olmadığını öne sürdü. 

 “Herhangi bir varlık sınıfına yatırım gibi, piyasa davranışlarımız, müşterinizi tanıyın ve vergi yasaları dahil olmak üzere Avustralya yasalarına tabidirler. Bu ücretsiz bir geçiş değildir.”

Senatörden Piyasa Oynaklığına Karşı Uyarı

Senatör Hume, dün ülkedeki kripto para birimi yatırımcılarına yönelik aynı konferansta, dün yüz milyarlarca doları aşan bir piyasa kaybı ortasında bir uyarıda bulundu. Yatırımcıları, bu dijital varlıkların değişken doğasına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

4 Uzman’dan Önemli Bitcoin Fiyat Tahminleri

Dün Bitcoin fiyatının 30 bin doların altına düşmesiyle birlikte piyasada ciddi korku hakim oldu ve panik satışlarıyla birlikte bir çok altcoin %50 den fazla düşüş yaşadı. Daha sonrasında toparlanan Bitcoin fiyatı bu yazı sırasında 40 bin dolar üzerinde konsolide olmaya devam ediyor. Bicoin 500 Bin Dolara Ulaşacak Ark Invest'in CEO'su ve kripto uzmanı Cathy Wood, Bloomberg'de Bitcoin'in 500 bin dolara çıkacağını

İlgili İçerik

Dün kripto para piyasası, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto varlıklarının değerlerinin ATH’lerinden %50’nin üzerinde düştüğünü gördüğü bir yıldan fazla bir süredir ilk büyük çöküşü yaşadı. Kripto piyasası, satışların özellikle yeni yatırımcılar arasında büyük bir panik satışını tetiklemesi nedeniyle birkaç saat içinde 8 milyar doların üzerinde likidasyon gördü.

Piyasa çöküşü sırasında Coinbase, Binance, KuCoin ve hatta Coinmarketcap dahil olmak üzere kripto piyasasıyla ilgili bir çok şirket kurumda geçici sorunlar yaşandı. Birçok analist, yatırımcıların piyasadaki düzeltmeyi daha da ileriye götüren ve hatta daha geniş bir benimsenmeyi amaçlayan kripto platformlarının büyük eksikliklerini vurgulayan düşüşü satın alamadıklarına inanıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ