• BITCOIN/TL
  2085329,724
  % -4,13
 • ETHEREUM/TL
  99816
  % -4,72
 • RIPPLE/TL
  15.96
  % -6,91
 • BITCOIN CASH/TL
  15902.34,204
  % -2,91
 • LITECOIN/TL
  2545.05
  % -5,51
 • BNB/TL
  17905.05
  % -5,05
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.37
  % 0,04

Altcoin’lerin Düşüşü Neyi İşaret Ediyor

Altcoin’lerin Düşüşü Neyi İşaret Ediyor

Kripto para piyasasında yaşanan yükseliş trendinin ardından son günlerde Altcoinlerde yaşanan düşüşlerin neyin habercisi olduğu merak ediliyor.

Kripto para piyasası en büyük kripto para olan Bitcoin’in hareketlerinden diret bir şekilde etkilendiği ifade ediliyor. Yaşanan yükselişlerde Altcoinlerde yükselirken Bitcoin’de görülen hızlı düşüşlerde Altcoinlerde aynı tür tepkiyi gösterdikleri ifade ediliyor. Fakat Bitcoin’in büyük hamlelerinin hemen öncesinde Altcoin’lerin tam tersi yönde hareket ettiklerine de son dönemde fazlasıyla tanıklık edildiği görülüyor.

Altcoin’ler Düşüş Yaşanıyor

Özellikle son 24 saatte altcoinlerde yaşanan düşüşlerin Bitcoin’in kısa vadede bir sıçrama yapacağı yönünde bir işaret olup olmadığı son dönemde en çok cevabı aranan sorular arasında yer alıyor. Bu soruyu cevap ararken bazı hususları da göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bitcoin piyasa hâkimiyetini geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde tekrar %51,3 seviyelerine taşıdığı piyasa verilerine göre ifade ediliyor.

Bitcoin 5.200 dolar seviyesinde yatay bir seyir yaşarken Altcoinlerde ise ibre aşağı yöne dönmüş görünüyor. Kripto para piyasasında toplam piyasa hacmi 2019’un en yüksek noktasına ulaşarak 186 milyar doları kadar yükseldiği görülüyordu. Fakat Altcoin’lerin yaşadığı düşüş ile birlikte bu rakamın 180 milyar dolar seviyelerine kadar indiğini görebiliyoruz. Yani piyasa yaklaşık 24 saat içinde 5 milyar dolardan fazla bir kayıp görüldü. Bu kaybın ise bir müddet daha devam edeceği ön görülüyor.

Yatırımcılar Bitcoin’e Geri Dönüşü Sürdürüyor

Piyasaların 10 gündür gösterdiği pozitif havanın ise kendini yavaş yavaş negatif bir havaya bıraktığı ve bunun ilk etkisinin Altcoinlerde görülmeye başlandığı ifade ediliyor. Bu durum ise farklı yorumlara neden oluyor. Piyasa uzmanlarına göre Bitcoin, direnç seviyesi olarak görülen 5.600 dolar seviyesine yaklaştığı için bir geri çekilme gösterebilir. Buranın aşılamaması halinde ise piyasasının 4000 dolara kadar geri çekilebileceği ifade ediliyor.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ