• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Altcoin Sezonu Başladı Mı?

Altcoin Sezonu Başladı Mı?

Son haftalarda kripto piyasası altcoinler tarafından yönlendiriliyor. Bitcoin’in yatay ve sakin seyri devam ederken bazı altcoin’ler %900 ‘lere kadar yükseliş gösterdi. Bu yükselişler kripto piyasasında “altcoinler için boğa sezonu yaklaşıyor mu” sorusunu sormaya neden oluyor.

Kripto piyasaları, bir haftayı daha tamamlarken güçlenmeye devam ettiği görülüyor. Hacim biraz yükseldi ve son birkaç gün içinde büyük kripto para birimleri direnç seviyelerine ulaştığı için yavaş bir yükseliş eğilimi oluştu. Toplam piyasa değeri, son birkaç saat içinde 135 milyar doları aştı.

Bitcoin son 24 saat içinde çok az hareket ederek yatay seyrediyor. BTC, anında 3.945 dolara çıkıp aniden 3.850 lere inerek 100 dolarlık bir dalgalanma yaşadı. Hacim 10 milyar doları aştı ve MACD ve saatlik RSI gibi temel teknik göstergeler yükseliş bölgesine yerleşti.

Tüm hafta boyunca yavaşça düşüş gösteren Ethereum, 133 $ civarında seyretmeye devam ediyor. Hareket, haftalık aşağı trend çizgisi boyunca ETH’yi aldı, böylece özellikle Bitcoin yükselişe geçerse daha fazla momentum devam edebilir. XRP, 0.311 $ ‘a düşerek gün içi küçük bir zarar yazdı.

XLM/USDT bazında bakıldığında son bir haftada %30 değer kazandı. Bir hafta önce 0,085 $ iken, dün 0,112 seviyesini gördü ve sonrasında biraz geri çekilerek 0,104 seviyesine indi. XLM 2.049.420.625 USD piyasa değeriyle market sıralamasında 8.sırada yer alıyor.

Marketin 20.sırasında yer alan NEM (XEM) ise bugün yatırımcısına %10 luk bir getiri sağladı. 0,046 USD fiyatından 0,51 USD fiyatına kadar bir yükseliş gösterdi.

Crypto.com (CRO) Çıldırdı!

CRO 7 Mart’a kadar 0,012 USD civarında gezinirken o tarihten bugüne kadar olağanüstü bir yükselişle 0,096 seviyesine kadar çıktı. %800 yani tam 8 katına çıkarak marketcap listesinde 21.sıraya oturdu. Şuanda CRO fiyatı 0,093 USD ‘den işlem görüyor.

Crypto.com’un diğer kripto parası olan MCO ise bugün 2,99 USD’ten 3,92 USD’ye kadar bir yükseliş yaparak %30 ‘un üzerinde kazanç sağladı. Şuan MCO fiyatı 3,32 USD ve market sıralamasında 52 Milyon dolar piyasa değeriyle 87.sırada yer alıyor.

Tüm bu gelişmeler olurken genel market değerine bakıldığında Bitcoin’in yatay seyretmesine rağmen 3-5 Milyar dolar arasında bir artış olduğu görülüyor. Bu da altcoinlerin yükselişte olduğunun bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ