• BITCOIN/TL
  2296951,641
  % 3,55
 • ETHEREUM/TL
  118854
  % 8,36
 • RIPPLE/TL
  19.81
  % 4,59
 • BITCOIN CASH/TL
  21889,128
  % -0,71
 • LITECOIN/TL
  3294.18
  % 1,77
 • BNB/TL
  18821.83
  % 1,20
 • EOS/TL
  35.14
  % 7,16
 • TETHER/TL
  32.17
  % 0,48

Algorand Archax, Rekeying, Defi Ve Daha Fazlası

Algorand Archax, Rekeying, Defi Ve Daha Fazlası

Algorand uzun süredir Coinmarketcap’de sıralamasında ilk 40-42 olarak yerini koruyor. Kripto para Algorand’ın benimsenmeside her geçen gün artıyor. Hem traderlar Algo’yu benimsemeye başladı hemde yeni projeler için popüler bir Mainnet haline geldi. Bu durum Algorand’ın çokca haber olmasına neden oluyor.

Algorand Blockchain projesinin amacı Ethereum mainnetinde yaşanan gas ücetlerinin, geç blok onaylarının ve ölçeklenebilirlik sorununa bir çözüm bulmak. Şimdiye kadar bu ekip iyi bir iş çıkardı. Hatta beklenenden daha fazlasını verdi diyebiliriz. Artık kendi başına diğer projelerden sıyrılan bazı teknolojileri hayata geçirdiler. Bunlardan en önemlisi;

Rekeying Yeniden Anahtarlama

Rekeying teknolojisi kurumsal firmalar için çok kullanışlı. Kurumsal bir firmasınız ve bir şiketten Genel ve Özel anahtarları ile bir bakiye teslim alıyorsunuz ama bu anahtarı hem siz hemde bu bakiyeyi teslim aldığınız kişi biliyor. Yani anahtar onda olduğu sürece bakiyeniz güvende değildir. Bu yüzden Yeniden Anahtarlama aradaki güven riskini ortadan kaldırır. Tabiki bunun için bir çok kullanım örnekleri bulabiliriz ama bence en önemlisi kurumsal firmalar için olacaktır.

Algorand’ın Yeni Yeniden Anahtarlama Özelliği, kullanıcıların Genel Adreslerini değiştirmeye gerek kalmadan Özel Harcama Anahtarlarını değiştirmelerine olanak tanır. Günümüzde, blok zincirlerinin çoğu, iki taraf arasında güvenilmez işlemleri mümkün kılmak için bir cüzdandan diğerine tam bir fon aktarımını gerektiriyor, bu da önemli verimsizlikler ve gereksiz riskler yaratıyor.

Örneğin, saklama sağlayıcıları, birçok Özel Harcama anahtarını yönetmeleri ve müşterileri için sabit bir fon akışı etrafında süreçler oluşturmaları gerektiğinden günümüzde önemli operasyonel sorunlarla karşılaşmaktadır. Yeniden anahtarlama, bir dijital cüzdanın veya hesabın etkinleştirildiği her yerde, daha fazla güvenlik, hızlı özel anahtar değişiklikleri, saklama sağlayıcıları için düşük operasyonel ek yük ve çok daha fazlası için birçok olasılığın kilidini açan Algorand’ın blok zinciri ile etkinleştirilen anahtar benzersiz işlevler sağlar. Genel Adres kullanım sürekliliğini sağlar ve Özel Harcama anahtarının her değişikliğinde daha az operasyonel ek yük için kalıcı bir tanımlayıcı olarak sağlamlaştırır.

 • Özel Harcama Anahtarını, Genel Adresi değiştirmeye gerek kalmadan herhangi bir zamanda değiştirme becerilerinde esneklik
 • Aynı Genel Adresi kullanmaya ve varlıkları aynı Genel Adreste tutmaya devam etme yeteneği ile süreklilik
 • Mevcut Genel Adresi diğer kişiler ve bu Genel Seslendirme ile sürekli işlem yapan saklama sağlayıcıları için tanımlayıcı olarak sürdürmek için Operasyonel Verimlilik , operasyonel yükleri azaltır

Archax Ortaklığı

Archax , FCA tarafından düzenlenen borsada işlem yapacak yeni yenilikçi akıllı finansal ürünler üzerinde çalışmak için lider blok zinciri sağlayıcısı Algorand ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Geçen hafta bir dijital menkul kıymetler borsası, VASP, aracı kurum ve saklama kuruluşu olarak FCA yetkilendirmesi alan ilk firma olan Archax, daha düzenli dijital güvenlik ihraçlarının yanı sıra oturmak için bir dizi ısmarlama düzenlenmiş finansal ürün yaratmaya çalışıyor. öz sermaye, fon ve borçlanma araçları.

Finansal piyasalardaki friksiyonu ortadan kaldırmaya adanmış bir platform olan Algorand, kısa bir süre önce ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler paketini sorunsuz bir değer yaratma ve alışverişi sağlayarak DeFi ve DApp evrimine güç verecek şekilde yükseltti.

Archax CEO’su Graham Rodford şu yorumu yapıyor:

“Blockchain agnostik bir piyasayız, ancak çığır açan düzenlenmiş finansal ürünlerden oluşan bir sonraki dalgayı sunmak için önde gelen sağlayıcılarla birlikte çalışmak istiyoruz. Algorand, bu faturaya mükemmel bir şekilde uyuyor ve şimdi onlarla birlikte, akıllı stabilcoinler ve likit alternatif araçlar gibi borç verme / ödünç alma / stake etme alanında devrim yaratacaklar gibi bir dizi zorlu ürün üzerinde çalışıyoruz. “

Algorand COO’su W. Sean Ford;

DeFi için amaca yönelik tasarlanmış teknolojiden yararlanma yetenekleri ile Archax’ın dünyanın önde gelen dijital varlık merkezlerinden biri olacağına inanıyoruz” dedi. “Algorand’ın kanıtlanmış performansını Archax’ın benzersiz düzenlenmiş statüsü ve kurumsal deneyimiyle bir araya getirerek, küresel finans piyasalarının geleneksel olarak yeni, sorunsuz bir ekonomide çalışma biçiminde devrim yaratacak güçlü ürünler sunmayı dört gözle bekliyoruz.”

En Önemli Gelişme Defi

Algorand son dönemde çok popüler olan Defi için önemli bir adım attı ve bir yükseltme yayınladı. Ardı ardına duyurulan defi projelerinden sonra Algorand’da bu alanda kendini ispat etmek için benzersiz adımlar attı. Bir yükseltme yayınlayarak projeyi Defi projelerinin altyapısı olacak şekilde yeniden yayınlandı. Bunun en önemli adımlarından biride tıpkı Ethereum’un Matemask’ı gibi Algorand’da Defi için imzaları için bir crome eklentisi yayınladı. Eklentinin adı AlgoSigner; yani bir defi platformuna girdiniz takas veya fon kitlemek istiyorsunuz. Bunun için akıllı kontratları imzalayacak bir uygulama gerekiyor. Algosigner tam olarak bu işe yarayacak. Ayrıca geliştiriciler içinde zahmetsiz olacaktır.

Layer-1’de Algorand Akıllı Sözleşmeler

Algorand, işlevselliği doğrudan Algorand’ın Layer-1 ilkellerine eklerken güvenlik, ölçek ve ademi merkeziyetin temel niteliklerini sağlayan en son Akıllı Sözleşmeler (ASC1) sürümünü yayınlıyor. Bu, geliştiricilerin, uygulamalarının gerektirdiği hız, maliyet etkinliği ve basitlikten ödün vermeden ağdan yararlanmalarına olanak tanır.

Algorand ayrıca, geniş bir uygulama yelpazesi için temel oluşturabilecek basitleştirilmiş araçlar ve özel karmaşık dApp örnekleri sağlar.

Blockchain’in benimsenmesini zayıflatan teknik engelleri ortadan kaldıran Algorand’ın Akıllı Sözleşmeleri, hatasız, değişmez ve doğru uygulamalarla tam şeffaflık sağlayan kurcalamaya karşı korumalı (güvensiz) bir ağ üzerinde yürütüldüğü için oldukça esnek ve güvenilirdir.

Algorand’ı defi alanında öne geçiren özellikler;

 • Algorand’ın Standart Varlıkları , ödemeler için Gerçek Zamanlı Brüt Takas için kullanılabilecek özelleştirilebilir varlıklar oluşturmanın kolay bir yolunu kullanıyor
 • Zamana bağlı sözleşmelere güvenmeden emanet veya güvene gerek kalmadan, birçok taraf arasında eşzamanlı olarak güvenli bir şekilde bir dizi varlığı aynı anda transfer eden atomik transferler . Truly Atomic transferleri ile ödeme gecikmesi ve karşı taraf riskleri ortadan kaldırılarak piyasa işlemlerini hızlandırır ve teminat gereksinimini gevşetir
 • Rekeying , kullanıcılara ve saklama sağlayıcılarına Genel Adresleri değiştirmeden istedikleri zaman Özel Harcama Anahtarlarını değiştirme esnekliği sunar, Genel adrese daha fazla kalıcılık sağlar ve hesap yenilemesine izin verirken operasyonel yükü azaltır.
 • Bir sağlanması Common, Ölçeklenebilir Interoperable Platformu uygulama geliştirme yukarı hızları, iterasyon ve daha düşük maliyetli yetenekleri ile daha hızlı dağıtımlarda sonuçları artırdığını standart olarak alır.
 • karmaşık uygulamalar oluşturma yeteneği
 • Ölçeklenebilir, Hızlı ve Güvenli yürütme , eski platformlarda şu anda mümkün değildir. ASC1’ler 1000TPS’nin üzerinde çalışır ve çatallanmadığı doğrulanmış bir platformda 5 saniyenin altında nihai halini alır
 • Düşük maliyet – ASC1 işlemleri, Algorand blok zincirinde .001 Algo’daki diğer işlemlerle aynı ücrete tabidir
 • Güvensiz uygulama yoluyla anında ödeme ile azaltılmış risk
 • Durum Bilgisi İçermeyen Akıllı Sözleşmeler için basitleştirilmiş şablonlar ve Durum Bilgisi Olan Akıllı Sözleşmeler için farklı karmaşık özel dApp örnekleri gibi kapsamlı geliştirme kaynaklarıyla artan pazar hızı
 • ASC1’ler olarak esneklik , belirli işlemlere, bir hesaptaki tüm işlemlere veya tam güçlü zengin dApp’lara uygulanabilir

Algorand ile ilgili diğer detaylar için yerel telegram kanallarını ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Coinhaberlerim, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Coinhaberlerim, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ