• BITCOIN/TL
  2252118,453
  % 4,12
 • ETHEREUM/TL
  117316
  % 2,73
 • RIPPLE/TL
  16
  % 2,63
 • BITCOIN CASH/TL
  14944.39,181
  % 4,12
 • LITECOIN/TL
  2539.28
  % 1,19
 • BNB/TL
  20349
  % 3,27
 • EOS/TL
  23.01
  % 3,95
 • TETHER/TL
  32.3
  % -0,17

ABD’li Dev Şirket, Ödemelerde Bitcoin ve Bitcoin Cash’i Kabul Ediyor

ABD’li Dev Şirket, Ödemelerde Bitcoin ve Bitcoin Cash’i Kabul Ediyor

ABD’li büyük şirket Avnet, bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde ödemeleri kabul etmeye başlayan en büyük kuruluş oldu. 19 Mart 2019 tarihinde şirket, müşterilerin Bitcoin ve Bitcoin Cash kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmalarına imkan sunacağını açıkladı. Kripto ödeme işlemcisi BitPay ile ödemeler alınacak.

1921 yılında kurulan Avnet, en eski Amerikan elektronik şirketlerinden biri olarak biliniyor. 15.000’den fazla çalışanı ve 250 milyon doların üzerinde net geliri ile aynı zamanda ülkenin en büyük teknoloji firmalarından biri. Şirket, diğer işletmeler ve alıcılar için elektronik tasarımlar (elektronik kartlar vb.) yapıyor.

Avnet, birlikte çalıştığı şirketlerin Bitcoin ve Bitcoin Cash kullanarak mal ve hizmetlerinin ödemesini yapabileceklerini açıkladı. Şirket, yeni ödeme seçeneği ile kısa süre içinde bir kaç milyon dolarlık tahsilat yaptıklarını söyledi.

Şirketin Muhasebe Sorumlusu Trinh,

“Müşterilerimiz kripto paralar ile ödeme yapmak istiyorlardı ve bu taleplerine olumlu karşılık verdik” dedi. “Bitcoin müşterilerimize daha fazla esneklik sağlıyor ve müşterilerimize bitcoin veya bitcoin cash ile ödeme seçeneğini sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Avnet şirketinin bitcoin ve bitcoin cash ödemelerini kabul etmeye başlama kararı, müşterilere yeni ürünleri piyasaya sürmekte zorlanmaları konusunda endişe etmeleri için daha az zorluk çekerek işletmelerin şirketten mal ve hizmet satın almalarını kolaylaştırma çabasını yansıtıyor.

Trinh, “Kripto para biriminin, müşterilerimizin tasarımdan üretime fikirlerini almak için her gün karşılaştıkları rekabet ve zorlukları aşmalarına yardımcı olacağını biliyorduk” dedi. “Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz için cryptocurrency ile ödeme seçeneğinin karşılığını almak isteyen müşterileri dinledik.”

“Kripto para birimi, müşterilerimizin ürünlerini daha hızlı pazara sunmalarına yardımcı olmamızın bir yoludur” dedi.

BitPay’in ticari genel müdürü Sonny Singh de benzer bir şeyi ifade etti. “Avnet’in, dünyanın her yerinden, bitcoin ile ödeme yapmaktan faydalanmak isteyen yeni, blok zinciri odaklı müşterileri çekeceğini tahmin ediyorum” diye yazdı.

Bitcoin’i kabul etmenin yeni işler oluşturmak için önemli olduğu fikri, özellikle asırlık mavi çip işletmesinden geliyor. Şimdiye kadar, bitcoin ile ödeme kabul etme adımını atmış olan şirketlerin çoğu daha genç ve daha küçük.

Bu eğilim İsviçre’de de yolunu buldu. Amazon’a benzeyen bir online perakendeci olan Digitec ve Galaxus da kripto para birimini ile ödemeleri  kabul etmeye başladı. Coinify, web sitesi için bir ödeme işlemcisi olarak görev yapacak, bitcoin, bitcoin cash, ethereum, litecoin ve diğer önemli altcoinler’i kabul edecek ve bu fonları derhal satıcı için İsviçre frangı’na çevirecek.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ