• BITCOIN/TL
  2130891,749
  % -0,12
 • ETHEREUM/TL
  116515
  % 0,61
 • RIPPLE/TL
  16.12
  % 0,26
 • BITCOIN CASH/TL
  12787.96,566
  % -0,89
 • LITECOIN/TL
  2418.94
  % -0,03
 • BNB/TL
  19588.94
  % 0,00
 • EOS/TL
  19.01
  % 2,69
 • TETHER/TL
  32.56
  % -0,14

ABD’li Banka Wells Fargo’dan Bitcoin Adımı!

ABD’li Banka Wells Fargo’dan Bitcoin Adımı!

Bitcoin’i kucaklayan büyük ABD merkezli banka mevcut ve sayıları artmaya devam ediyor ve bunlara bir yenisi daha eklenecek gibi gözüküyor.

Büyük çok uluslu finansal hizmet organizasyonu Wells Fargo’nun yatırım departmanı, kurumsal müşterilerine kripto para birimi ürünleri sunmayı düşünüyor. Üst düzey bir yönetici, yakın tarihli bir röportajda yeniliğin ana hatlarını çizdi ve bitcoin’i “güzel bir çeşitlendirici” olarak adlandırdı.

Wells Fargo BTC Vagonuna mı Biniyor?

Wells Fargo Yatırım Enstitüsü (WFII) başkanı Darrell Cronk, Business Insider ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda , bankanın kripto para birimi yanlısı yaklaşımını vurguladı.

Yönetici, yönettiği bölümün şu anda kurumsal yatırımcılar için platformuna aktif olarak yönetilen bir kripto stratejisini değerlendirdiğini ve kabul ettiğini belirtti.

Bölüm bir süredir “profesyonelce yönetilen bir çözüm” arıyordu. Ancak, çaba şu anda yönetici araştırması ve durum tespiti sürecinin son aşamasında. Bu nedenle Cronk, stratejinin Haziran ortasında gün ışığına çıkmasını bekliyor.

“Kripto para birimi alanının, şimdi uygulanabilir bir yatırım yapılabilir varlık olmasını sağlayan gelişiminin bir tür evrimine ve olgunlaşmasına çarptığını düşünüyoruz.”

Yönetici, dijital varlıkların hala “kendi özel varlık sınıfı” olmayabileceğini söylese de, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin “portföy varlıkları için güzel bir çeşitlendirici” olabileceğini söyledi.

Bankaların Kripto Paralara İlgisi Arttı

Cronk, bankanın bu tür hizmetleri yayınlama kararının arkasındaki ana neden olarak kurumsal müşterilerden bitcoin’e “oldukça fazla ilgi” olduğunu belirtti. Yine de, endüstrinin yenilikçi doğasının “yapılması gereken çok sayıda eğitim ve bilgilendirme çalışması” gerektirdiğine inanıyor.

Bitcoin (BTC) Tarihindeki Önemli Çöküşler

Son günlerde Bitcoin fiyatı düşerken, diğer kripto para birimlerinin çoğunu da beraberinde sürükledi. Solana, AAVE ve diğer bazı altcoinler bu düşüşün üstesinden gelmeyi başardı.  Bitcoin Defalarca %30'un Üzerinde Düşmüş Bitcoin fiyat grafiğine bakıldığında tablonun pek iç açıcı olmadığını kolaylıkla söyleyebiliriz. Bu, 1 BTC'nin fiyatını 59.434 dolar'dan 43.000 dolar' a düşüren inişli çıkışlı bir haftadan sonra. Bitcoin fiyat düşüşü

İlgili İçerik

Dijital varlıklara yönelik bu tür talebin diğer dev ABD bankalarına ulaştığını belirtmekte fayda var. Sonuç olarak, birden fazla kuruluş, kripto alanına odaklanan çeşitli hizmetler yayınlama planlarını başlattı veya dile getirdi.

Ülkenin en eski bankası olan BNY Mellon, bu yılın başlarında bir kripto para saklama platformu başlattığı için ilkler arasındaydı. Morgan Stanley, kısa bir süre sonra müşterilerinin BTC’ye üç fon aracılığıyla erişmesini sağladı ve bir düzine kendi fonuyla bitcoin açığını almak için başvuruda bulundu.

JPMorgan Chase & Co ve Goldman Sachs gibi eski kurumlar bile benzer çabalarını açıkladı. Son raporlar, JPM’nin bu yılın sonlarında özel müşterilere aktif olarak yönetilen bir BTC fonu başlatacağını öne sürdü. Goldman ise kripto ticaret masasını yeniden etkinleştirdi, Bitcoin ETF için başvurdu ve Coinbase’in halka açık listesine katıldı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ